Dlaczego są braki cukru?

9 polubień

Miedź kolor karciany,
do słodzenia jest dawany.

:stuck_out_tongue:

7 polubień

U nas w Lidlach jest cukier. Kosztuje 4, 90. Jest limitowany (do 10 kilo na osobę), więc mogliśmy kupić 20 kilo, ale kupiliśmy 3 kilo, bo nie będę cukrem zasypywać mieszkania. I tak wzięliśmy więcej, bo zwykle kupujemy po 2 kilo cukru. Pewnie ta panika cukrowa sprawiła, że wzięliśmy kilogram więcej. :wink:

7 polubień

Cukier jest. Produkujemy go. Jakiś idiota to nakręcił by zarobić.

5 polubień

Czy ktoś wie ile jest przeciętnie ziarenek cukru w takiej 1kg torebce?
Jeśli wie, to może niech napisze…
Może Ty wiesz? :thinking:

2 polubienia

No wiesz - nie wiem, ale specjalnie dla Ciebie kiedyś to policzę. Kiedy? No jeszcze nie wiem, ale kiedyś na pewno. Obiecuję. A w obiecywaniu jestem bardzo dobra. Wręcz niedościgniona :wink:

3 polubienia

Próbuję sobie wyobrazić ten dzień. Jest ładny, słoneczny poranek. Śniadanie podane do łóżka, potem gimnastyka, to tamto… W końcu joko do siebie:
– Zaraz siądę i policzę w końcu te ziarenka cukru. Jest rok 2068, ten benasek pewnie nadal czeka i chce wiedzieć… Dziś się w końcu doczeka…
Tak będzie zapewne :thinking:

4 polubienia

Świetną masz wyobraźnię. A będzie Ci się chciało tak długo czekać? Do tego czasu sam zdążysz policzyć. Przygotuj kalkulator, wsyp kilogram do garnka i układaj ziarenka na stole po 20 w rządku. I zliczaj kalkulatorem. Uwielbiasz matematykę, więc poradzisz sobie świetnie.

4 polubienia

No co Ty. Przecież mogę zlecić tą robotę mrowkom. Już nawet wstępnie z nimi rozmawiałem. Te powiedziały a raczej czułkami przekazały, że policzą ale…
Ale koty mają respektować ich tereny. No więc jeszcze rozmowa z kotami mnie czeka i dobiję targu…

3 polubienia

nie czaję po co ludziom ten cukier? ile oni tego jedzą?
wydaje mi się, że kilogram cukru to na 3 miesiące powinnien starczyć 4 osobowej rodzinie.

1 polubienie

5 polubień

Cukier krzepi,
piwo lepiej.

:beer:

4 polubienia

Wystarczy policzyć ilość kryształków w 1 gramie cukru i pomnożyć przez 1000.

.wynik ile jest cukru w cukrze będzie na przedwczoraj.

4 polubienia

Przedwczoraj tu byłem. Wyniku nie było…

1 polubienie

Gdzie braki? Po 3,99 dziś kupiłam.

2 polubienia

Sprawdź zawartość cukru w tym cukrze. Heniek, ten co z nim liczyłem ziarenka w 1g powiedzial, ze ma być gorszy cukier… Będzie w nim tego cukru niewiele…
Takie czasy przyszli Nunu. Z cukrem trzeba uważać… I go sprawdzać.

4 polubienia

Ooo bareizmy zawsze żywe! :joy:

3 polubienia

A to cukier “krysztal” czy drobnokrystaliczny?
Albo cukier puder?
Swoja drogą tego pierwszego to juz od lat w sklepach nie widzialam.

2 polubienia

Ciekawe, czy jakby zrobic zacier na brązowym cukrze trzcinowym to wyjdzie rum?

2 polubienia

Jakby nie wyszedł to może jakieś świetne dodatki by nalezalo dolozyc? Tak, żeby wyszedł… I może coś odjąć.

1 polubienie