14,75 zł brutto na godzinę, to ile netto?

Eeeee nie nic xd

1 polubienie

Nie wierzysz, że mam taką niską stawkę ? to uwierz, najwyższy mój zarobek to 2.500 zł netto.

1 polubienie

Jeśli dla kogoś to jest wyznacznikiem to Biedronka płaci netto 2400 za 168 godzin miesięcznie (ostatnio sprawdzałem). To ok. 15 zł/h netto (na kasie ponoć więcej!).
Do tego dodatki za staż, nadgodziny…
A że brak im ludzi do pracy (nie przyjmują by pracownicy mogli mieć te nadgodziny) to 2800-3200 netto to ich typowe zarobki.

Pracownicy zewnętrzni. Ukraińcy. Mają za 210 godzin miesiecznie 2400 zł netto + darmowe lokum (do niedawna pracowali sporo więcej, ok. 300 godzin, i wyciagali nawet 3400 zł netto miesięcznie + darmowe lokum ale nie mają żadnych praw pracowniczych).
Wiem bo mam ich po sąsiedzku. Czasem rozmawiamy.

Sam powiem tak. Tyle, nawet netto, to śmieszna kwota dla mnie.
Na samo śniadanie wydaję więcej…

@anon75849589
Całkiem niedawno sam miałem stawkę 9,80 za godzinę.
Ale miesięcznie mialem wtedy… 3700 zł. Netto.
Dziś mam stawkę sporo większą (ale sądzę iż sporo za małą).
Godzin mniej ale pensję większą niż wtedy…

1 polubienie

@SMOK.Maciej, facet to facet, ja dorabiam do pensji męża, w sumie już kończę z tym wyzyskiem.

1 polubienie

Pewnie tak.
Sam trochę żałuję iż nie skorzystałem z oferty jakiś czas temu. Ale jestem taki głupi iż dotrzymuję obietnic.
Oferowali mi…40 zł/h netto + jeśli praca za granicą to 50% więcej.
Nie skorzystałem.
Dziś robię w zbliżonej branży. Jednak aż tyle nie dostaję… :disappointed_relieved:

1 polubienie

Widocznie coś było ważniejsze dla Ciebie niż mamona, w życiu nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Nie wiem jaki jesteś, wiem,że ja potrafię sobie wiele odmówić dla dobra sprawy.

1 polubienie

Obiecałem iż będę pracował do zakonczenia zlecenia…
A że pracodawca był OK to nie mogłem zrezygnowac przez zakończeniem…
W sumie nawet dobrze wyszło. Bo dzięki temu mam dziś fajną pracę choć trochę gorzej płatną to jednak mam wiecej wolnego czasu ( w tej za 40 zł/h chcieli 250 h pracy w miesiącu…)

1 polubienie

No widzisz, mi zarobek nie przeszkadzał, ale szef to taki zarozumiały buc, że szkoda gadać, te które musiały pracować, zagryzały zęby i uśmiechały się, ja nie.

1 polubienie

W mojej ostatniej pracy w Polsce miałem trochę wyższą godzinówkę. Od ponad pięciu lat pracuję w Niemczech i nie wrócę już do polskiego pracodawcy - nikt w Polsce nie zapłaci mi tyle co tu i żadna polska firma nie traktowała mnie z takim szacunkiem co tu.

3 polubienia

Koło 11 zł. Słabo.

Ups

W pracy za takie pieniądze pierdziałabym w stołek i grała na telefonie. To szczyt chamstwa. Sprzątaczki 10 lat temu tyle zarabiały.

2 polubienia

Prawie sześć lat temu pracowałem za podobne pieniądze jako elektryk, elektronik, pneumatyk, hydraulik, mechanik i przedstawiciel handlowy…

Jeśli to nie tajemnica, ile masz na godzinę??

120

W Polsce? Gratuluję!!

Dodam tylko, że znam sprzątaczki, które teraz zarabiają mniej, bo mają umowę na pół etatu, a robią na cały :face_with_raised_eyebrow:

Nie ma czego. Jako pracownik na etacie u kogoś wyciągam ok.18 zł i uważam to za minimum. Jako specjalista ze swojej dziedziny, w innym zawodzie 120 bo jestem tania i pracuję ze zwykłymi ludźmi. To nic wielkiego. Nie da się życ za mniej, trzeba sie ciągle uczyć i mieć coś co robi sie najlepiej.

1 polubienie

Możesz założyć własną firmę i zarabiać więcej. Dużo wiecej, np. 200 zł na godzinę jeśli jestes dobrym fachowcem.

1 polubienie