BUMMM! Szóstka Schetyny - czy to wystarczy do wygrania wyborów?

Ciekawe, że OFE się jakimś cudem odnalazło, bo teraz Morawiecki chce te pieniądze drugi raz ukraść.

1 polubienie

Nie stwierdziłem, że zniszczyli czy ukradli OFE.
Ale ruch PO pomógł PiSowi zarżnąć OFE.

1 polubienie

Raczej kabaret a nie cuda.Jesli partia polityczna pragnie odzyskac wladze za pomoca oblaskawiania terrorystow spode teczowej to to wlasnie najlepiej swiadczy o tym ze nie ma ta partia nic do zaoferowania.A mowimy o kims kto ponoc byl wg.wlasnych zyczen,centrum ze wskazaniem na prawo…:joy:
Poza tym…Nie bedzie zadnej wladzy.O tym mozna ewentualnie myslec jesli sie ma w szeregach objawienie wsrod politykow,z co najmniej paroletnia obecnoscia w mediach.W przeciwnym razie,patrzac baaaardzo optymistycznie,mozna liczyc na"kariere"tow.Olejniczaka z LSD,jesli ktos to pamieta.A jesli sie nie pamieta to mamy pod reka,byla gwiazde ze Slupska ktora juz na starcie ma takie straty do peletonu ze predzej nie ukonczy wyscigu niz cokolwiek osignie procz oklaskow wierzacych w pobozne zyczenia.Przypomnij sobie co sie dzialo na forum gdy sie ten osesek pojawil i wszyscy trabili o tym jaki to on “rozsadny” :sweat_smile:
O ile pamietam,ten rozsadek wyceniono na jakies 5% i chwilowe zainteresowanie mediow:)))

2 polubienia

Nie wystarczy. Zwłaszcza, choć rozdawnictwo nadal jest… Schetyna nie ma szans na zwycięstwo. Dobrze mieć takiego człowieka w partii… źle mieć go w fotelu szefa…
Znów dostanie łomot niestety.

3 polubienia

Nie rozumiem o jakich terrorystach piszesz? Załatwienie sprawy związków partnerskich to coś, co być zrobione musi. W te chwili olbrzymia ilość ludzi żyje w związkach nieformalnych, czyli bez ślubu. W większości heteroseksualnych. Ja też w takim związku żyję. Gdyby coś mi się stało, to teoretycznie moja połówka nie może pytać o stan mojego zdrowia w szpitalu… a wszystko odziedziczy siostra. Nawet jeśli ustanowię testament, to i tak będzie się jej należała połowa… Bo ktoś z kim jestem tyle lat bez ślubu, każdego dnia… jest nikim… a ktoś z kim widzę się na uroczystościach rodzinnych jest rodziną…
Brak unormowań w tej kwestii narusza prawo ludzi do dysponowania informacją i majątkiem. Każdy sobie może krzyczeć zadufale: Won “zboczeńcy” - ale kiedyś być może Wasze dzieci też będą żyły w związku nieformalnym i może ta ukochana osoba nie będzie mogła ich potrzymać za rękę w ostatniej chwili…
Dlatego to musi być zrobione.

5 polubień

wiosenny to jeszcze dobrze nie zaczal, a juz skonczyl.
i to jeszcze przed wycena jaka byly wybory.

1 polubienie

Legalizacja związków TAK
Adopcja dzieci - NIE kur*a!!!

1 polubienie

To puste hasło z tą adopcją :wink: Większość jeśli zechce, to może mieć dziecko, którego opiekunem też może zostać…

  1. legalizacja związków partnerskich (“Najwyższy czas!” - krzyknął jeden z obecnych na sali), wprowadzenie głosowania przez internet
  2. zrównanie płac kobiet i mężczyzn wykonujących te same prace
  3. wyeliminowanie węgla z energetyki do 2040 roku (do 2030 z ogrzewania domów i mieszkań, a do 2035 z ogrzewania systemowego)
  4. zniesienie zakazu handlu w niedzielę (Schetyna nazwał go “absurdalnym”)
  5. przywrócenie i rozszerzenie programu in vitro finansowanego z budżetu państwa
  6. Europejska Ochrona Zdrowia, a w jej ramach skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty do maksimum 21 dni, a oczekiwania na SOR-ze do najwyżej 60 minut
  7. obligatoryjny charakter referendów, pod którymi zebrano co najmniej milion podpisów

Nie wiem, Bingolo. Ja się cieszę, że jest ugrupowanie które bierze moje ulubione referenda na poważnie. Ale PiS-u to nie ma szans pokonać. Nie ma tam nic co by wyborcę PiS-u do zmiany preferencji przekonało. A bez przeciągnięcia tych wyborców na swoją stronę nie wygra nikt.

Związki partnerskie? Im to jest obojętne.
Zrównanie płac? Już nastąpiło w niżej opłacanych zawodach.
Eliminacja węgla? Pokaźny wydatek dla każdego, kto w tym celu musi sobie zainstalować nowy piec.
Handel w niedzielę? Mały problem, wystarczy się lepiej zorganizować.
In vitro? Mało ważne.
Lepsza ochrona zdrowia? Fajnie, ale to obiecuje każdy.
Referenda? Ja lubię, ale ja mieszkam za granicą.

2 polubienia

e tam, adoptuja i swiat sie nie skonczyl, krowy mleko daja, a i slonce swieci w dzien.
kwestia ogolnego podejscia do par homo - jak zaczniesz ich traktowac jak w miare normalnych ludzi? to bedzie mniej problemow niz na plebaniach.
rownie dobrze moznaby zabronic adopcji samotnym? czy odbierac dzieci wdowom czy wdowcom?

3 polubienia

Wyborca PiS ma honor XD żadna kasa nie przekona go do głosowania na PO, a co dopiero takie obietnice. Niech PO przekonuje ludzi którzy nie biorą zwykle udziału w wyborach🤣 w końcu to druga połowa Polaków XD

2 polubienia

Masz rację. Tylko czemu nie chcesz się do tego przed samym sobą przyznać? :wink:

Do czego?

Że preferencje wyborców PiS-u nie są kształtowane przez kasę.

Przecież to ja o tym piszę. Tutaj każdy uważa że Wyborca Pisu jest głupi bo głosuje na PiS tylko dlatego ze pis daje kasę.

Ludzie nie dadzą władzy PO. Nie zrezygnują z dostawania prezentów typu 500+. PO to obyczajowa rewolucja której przeciętny janek się boi. Ma być bóg, ojczyzna, zapomoga, silne państwo. Nie ma być LGBT, dyktatu brukseli, islamu. Proste prawda?

1 polubienie

A to przepraszam - najwyraźniej opacznie dostrzegłem ironię tam, gdzie jej nie było.

Hahhaha

Po co się tak rozpisujesz🤣 nie ma być PO i już. Uważasz że każdy wyborca PiS jest taki przeciwny lgbt przeciwny Unii itp plus dodatkowo idzie za kasa czyli głosuje na PiS?
Ja nie mam nic do Unii(no prawie) nie przeszkadza mi lgbt i nie potrzebuje kasy pisu, ale jestem za pisem od tak… A ludzie wymyślają jakieś bzdurne teorie że przez glpi ciemny lud który głosuje na PIS, ich PO nie wygra choć tak się stara… PO nie wygra bo Polacy ich po prostu nie lubią i choćby teraz na głowie stanęli, choćby dawali dwa razy więcej kasy od pisu… to nie mają szans, tu nie chodzi o to kto daje kasę a kto ma jaki program… PO ma już wyrobiona opinie w narodzie i dzięki temu żadna afera, żaden film, żadne obietnice nie zbijaja poparcia pisu i nie podnoszą poparcia PO.

Nie wystarczy, bo nie przebije się przez propagandę TVPiS.
Część ludzi naprawdę wierzy, że rozwijamy się najlepiej w UE i jesteśmy oazą spokoju i bezpieczeństwa.

3 polubienia