he, he, a cóż on do tej pory ustalił?
Potężny atak Ukrainy na Moskwę. Prawie 200 dronów. Trafiona rafineria
Szef Pentagonu w Brukseli zaapelował by Europa wzięła na siebie większą odpowiedzialność za własną obronę. Ameryka ma pracować tylko z tymi sojusznikami którzy płacą 5% PKB na swoją obronę
Trwa burza po informacji że w szpitalu południowym w Warszawie faworyzowano polityków KO i członków ich rodzin. Trwają kontrolęle, odwołano zarząd
Z kolei młody radny KO który jest lekarzem bez specjalizacji i który zadeklarował że zarobił w 2025 aż 1,6 mln zł zrezygnował z członkostwa w partii. Sam szpital rozwiązał z nim umowę
USA są wstępnie zainteresowane stałą obecnością w Polsce
Zatrzymano osobę odpowiedzialną za zabicie rosyjskiego karykaturzysty. To prawdopodobnie gruzin. Wciąż nie wiadomo kto zlecił zabójstwo ale to chyba Rosja
Za 3 tygodnie szczyt NATO w Ankarze. Ciekawe co przyniesie
Trump ma Europę w dupie
Zaglądałeś? ![]()
Chinami musi się zająć
Byle nie tak jak Iranem.
A Moskwa się pali za Ławrę między innymi.
Daaaa…, w trzydniowej SWO najtrudniejsze są pierwsze cztery lata…

Z Iranem jakoś się udało. Jest wstępne porozumienie. Dużo tu będzie zależeć od prowojennego Izraela
Nawrocki podpisał 6 ustaw
Nawrocki spotkał się z liderem francuskiej skrajnej prawicy. Rozmowy o bezpieczeństwie Europy
Tusk w Brukseli rozmawiał z prezydentem Ukrainy. Ogólnie o wojnie, relacjach i bezpieczeństwie. Bez konkretów
Trump obraził premierkę Włoch mówiąc że zrobił sobie z nią zdjęcie bo było mu jej żal
Odwołano w Szwajcarii spotkanie delegacji Iranu i USA z przyczyn logistycznych. Wiele kwestii w umowie pokojowej wciąż wymaga doprecyzowania
Przejęto uchwałę o zarobkach lekarzy. Będzie je można sprawdzać na podstawie numeru PESEL
Pełnomocniczka rządu do spraw Safe została wiceministrem obrony
W Poznaniu na bocznicy kolejowej znalezione w wagonie urządzenie przypominające nadajnik GPS
Nawrocki ostatecznie zdecydował że odbierze order orła białego prezydentowi Ukrainy
Ruch ten musi teraz zatwierdzić Tusk. Jeśli nie zatwierdzi to będziemy mieli ostrą historyczną wojnę polsko polską
Udało się uzyskać to samo co już było w porozumieniu zerwanym przez pomarańczową małpę w pierwszej kadencji? Nawet nie. Stracili ponad 100 miliardów, zginęły setki jak nie tysiące ludzi, reżim ajatollahów się umocnił, a ten głupek twierdzi że wygrał🤣
Po tym ćwoku niczego innego nie można było się spodziewać.
A odebrał też Goeringowi i Mussoliniemu?
Areszt dla Gruzina który zabił rosyjskiego karykaturzystę
Burza po odebraniu orderu orła białego prezydentowi Ukrainy. W geście solidarności inni czołowi politycy Ukrainy również chcą oddawać polskie medale
Barack Obama najlepszym prezydentem USA według sondaży. Trump daleko
Rosja zaatakowała Chersoń. Są ofiary śmiertelne i ranni
Nie wiadomo czy Zełenski pojawi się za kilka dni w Gdańsku na konferencji dotyczącej odbudowy Ukrainy po wojnie. Mówi się z Ukraina zemści się za order poprzez nie dopuszczenie polskich firm do odbudowy
Prokuratura zajmie się sprawą afery szpitalnej i udziale w niej Rafała Trzaskowskiego
Ruszają rozmowy techniczne Iranu i USA. W ciągu 60 dni strony mają się dogadać w sprawie programu nuklearnego
Iran znów zamknął cieśninę Ormuz z powodu ataku Izraela na Liban. Iran chce by Trump zrobił porządek z premierem Izraela
Kilkuset policjantów i śmigłowiec szuka 49 byłego policjanta który po kłótni z żoną zabił teścia i ciężko ranił teściową. Świętokrzyskie
No i mamy co chcieliśmy… jak jeszcze zawetuje o ile już nie zawetował Alfons porozumienie obronne brytyjsko-polskie to będzie jawnie prorosyjski
Ale ponad połowa Polaków była za odebraniem mu oderu
On od samego początku mówił antyrossyjsko, a działał na rzecz rossji.
Byli prezydenci Ukrainy - Kuczma i Juszczenko zrzekli się orderów polskich w solidarności z Zełenskim
No to się pokłócą. Dobrze że premierem jest Tusk a nie ktoś z PiSu
Ukraina będzie bardzo potrzebowała Polski przy staraniu się o wejścia do UE. Jest też kilka innych form nacisku dyplomatycznego, które nie są zabawkami w piaskownicy. To oni nas bardziej potrzebują niż my ich.
Problem jest inny. Na tej sprawie zyskał Putin i żaden jełop nie wziął tego pod uwagę. A Tusk jest teraz w paskudnej sytuacji, gdzie się nie obróci dupę będzie miał z tyłu. I o to najbardziej Nawrockiemu chodziło a nie o jakąś przyzwoitość czy godność lub honor.