Co się dzieje w polityce - Dziennik cz. 2

W niemal całej Ukrainie alarm był. Pitun się mści za Obwód Kurski. Ataki rakietowe i dronowe w całej Ukrainie

PKW może podjąć decyzję w sprawie subwencji dla PiSu już w ten czwartek

Paweł Durow - twórca telegrama aresztowany we Francji. Ma podwójne obywatelstwo. Francuskie i rosyjskie.

Pomaga rosyjskiej armii się posługiwać telegramem. Co nie podoba się Francuzom i Zachodowi

Z tym Telegramem to jak kazdy kij - ma dwa konce.
Jako komunikator, portal spoleczny i informacyjny, który praktycznie nie cenzuruje treści jest z jednej strony swietnym narzedziem komunikowania sie przestępców, z drugiej pozwala uzyskiwać informacje tam gdzie jest cenzura i inne portale nie działają. Co tez jest jego dużą zaletą.
Wyglada, że po prostu Francuzi wola go miec pod kontrolą, lub sam przylecial, bo u ruskich poczuł się zagrożony?

1 polubienie

Niewykluczone tym bardziej że ostatnio w Rosji jest sezon na wypadanie z okien z jachtów spadanie ze schodów popełnianie samobójstw wśród milionerów,miliarderów…

2 polubienia

A biorac pod uwage, ze ruskie juz parę razy przymerzali się do przejecia Telegramu?
A hasło na dzis? “Jak będzie walczyc Armia Czerwona bez Telegramu?”

1 polubienie

Chyba Telegramu. Źle ciebie poprawia

A faktycznie, juz poprawilam.
Widać smartfonowi wszysko jedno.
Albo nie lubi rosyjskiego.

1 polubienie

Ciąg dalszy z rozliczeniami

Albo jest uprzedzony haha :smiley:

Co to jest RARS?

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych

1 polubienie

Rzadowa agencja rezerw strategicznych.
Czyli ?
Uff. Zasoby państwa od mozliwosci obronnych, produkcyjnych po magazynową.
Logistyka, magazyny, zapasy, urzymanie schronow, zaopatrzenie
wojsk i h*** wie co jeszcze.

1 polubienie

O ostatnim ataku rakietowa dronowym na Ukrainie

A tutaj kwestia Wośa

Ja chcę zobaczyc pierwszy wyrok prawomocny, skazujący

1 polubienie

Ruskie mocno uderzają w Toreck. Za to nacisk na Chasiv Jar osłabł przez operację kurskom. Także możliwe że Rosjanie jednak będą szturmować cały Toreck

Kolego, dla mnie sa to ludzie, ktorzy giną bez sensu i diabli wiedzą po co.
Kto gdzie i dlaczego?

Tym bardziej , ze nastepuje eskalacja zadan ze strony ukraińskiej i ruskie ida na zatracenie.
Jak kiedys Hitler.
Nie chcę krakac, a może byla bym dobta w przepowiedniach? Po 2,5 roku wojny musi nastapic przełom. Jak i gdzie? Ja III światowej nie chce

Ekektrownia w Kursku i wiekszosc ruskich to potencjalny Czernobyl. Tam rakieta i mamy plyn lugola dla kazdego. I swiecaca okolice. Glowic atomowych odpalac nie trzeba.
Wielokrotnie pisalismy na forum, że nawet ci najstarsi użytkownicy nie znali wojny inaczej niz z opowiadań.
Wieetnam, Cypr, Balkany, po drodze kilkanascie konfliktów lokaklnych, terroryzm IRA, ETA, AD, Czerwone Brygady, RAF, Grapo (to malo znane katalonskie, choc takich regionalnych na Korsyce, w Bretanii i paru separatystycznychinnych by sie znalazlo)

Jesli chcesz wykladu? OWP, szyicki Hezbollah, zydowska Hagans,bandyci z Sahelu, bo tam już się pogubilam kto i dlaczego, ale zawsze pod czerwoną szmatą. Lub haslami sprawiedliwosci?
Kolego - kiedy gina ludzie zabijajac sie diabli wiedza po co?
Swiadomie pomijam czasy wczesniejsze niz XIX wiek.
Siedzimy na ideologicznej bombie z mozliwosciami technologicznymi na skuteczne rozwalanie swiata.
I pamietaj - bitwe mozna wygrac, ale nie swiadczy to, ze da się wojnę.

1 polubienie

Był z Kamińskim i Wąsikiem co prawda za sprawę z czasów Leppera ale jednak niestety długo nie posiedzieli

1 polubienie

Te “kryształy”?
Dwukronie ułaskawieni?
Przysłowie mówi “do trzech razy sztuka” :sunglasses:

1 polubienie