Co was najbardziej zdziwiło/zszokowało podczas tej wojny na Ukrainie?

To, że ruskie nadal wierzą Putinkowi. A może nie tyle wierzą, co są zastraszeni. Przecież to ich dzieci są wysyłane na rzeź. Chłopcy, którzy powinni jeszcze chodzić do szkoły i na randki, a nie służyć Putinkowi jako armatnie mięsko.

4 polubienia

To,że ruskie były nie przygotowane do tego typu wojny absolutnie,włącznie z wywiadem wojskowym.

2 polubienia

Napaść? Napada ten, kto zaczyna, nie ten kto się broni. Ukraina ma się tylko zasłaniać przed ciosami? Nie wolno jej samej zadawać ciosów? To nie napaść, to obrona, tyle że walka przeniosła się poza wyznaczony przez rusków teren.

4 polubienia

Ukraińcy się przede wszystkim wkurzyli że oni muszą bronić wszystkich swych granic a ruskie nie to im wjechali żeby Ci musieli przerzucić część swych sił na Obwód Kurski

2 polubienia

Gdzies to uslyszal?
Owszem Ukraina padła ofiarą systemu, ktorego byla dlugi czas częścią. I naszym morslnym obowiazkiem jest jej pomagać.
@joko nie wiem jdk to opisac? Hodowla ruskich na mięso armatnie? Wspolczesna wersja niewolnictwa?

1 polubienie

To jest fakt. Ukraińcy chronią całą granicę z Białorusią a ruskie nie

Ja nie twierdzę, że to źle, ale to nie zmienia faktu, że mnie to zdziwiło.

2 polubienia

Podobno najlepsza formą obrony jest atak?

2 polubienia

A trzecia rzecz która mnie zaskoczyła to jak Ukraińcy odzyskali Chersoń

OK! Nie czepiam się uderzyło mnie tylko słowo napadli :slight_smile:

2 polubienia

Zadziwiająca jest również to, jak ogromna jest siła propagandy działającej na ruskich. Czasem myślę, że można im wmówić wszystko, co się zechce. I uwierzą! :joy:

1 polubienie

Oni po prostu chcą aby Rosja znów była wielka

1 polubienie

Masz rację, ale wierzą w to, że u nich jest najlepiej i że tylko oni mają rację, że są najmądrzejsi i najlepsi. Wierzyli, że my głodujemy, że ta wojna, to drobna “operacja”.
Jak można być aż tak głupimi?
:joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Ta propaganda działa nie tylko na tych, co odbierają program tylko z kukuruźnika. Ruskie mieszkające na Zachodzie mają dostęp do innych informacji i nie przyjmują ich, popierają wojnę, wręcz to manifestują (choćby w kurortach, na wakacjach)

2 polubienia

Coś się zmienia-Coraz mniej Rosjan popiera putina.
https://wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-rosjanie-maja-dosc-w-panstwowych-sondazach-spada-poparcie-dl,nId,7770575

1 polubienie

To jest problem. Nie tylko u ruskich.

1 polubienie

Oni nie wierzą, tylko się boją, że ich pitunek dosięgnie jak powiedzą, jak jest naprawdę.

1 polubienie

Wierzysz w to?
Co prawda lepej pozno niz wcale, jak mawia mądrość ludowa…

1 polubienie

Nie wiem.Może tak być,że naród rosyjski widzi niemoc przywódcy i jest bardziej otwarty na to aby go pognać w cholerę :wink:

1 polubienie

Rosja to taki stan umysłu. chyba genetyczny zanik mózgu w czesciach odpowiedzialnych za myslenie abstrakcjne. Poparzeni nie będą kojarzyc, ze to od ognia.

2 polubienia