Czy jesteście dobrze wychowani? quiz

ze jestes oportunista :wink: :joy_cat:

2 polubienia

A propos wychowania, to kilka rzeczy mnie w Danii kompletnie zaskoczyło.

Jednym z takich zaskoczeń było zachowanie kolesia, który sobie w naszym towarzystwie puszczał takie bąki, że co bardziej wrażliwe osoby mogłyby się zlęknąć …
Innym zaskoczeniem była sytuacja, kiedy po jedzonku w grupie 12 osób 10 z nich zaczęło sobie dłubać wykałaczkami w zębiskach, przy stole rzecz jasna. Nie dłubał tylko niejaki benasek i pewna pani stomatolog …

5 polubień

10/10, ale ja mam oczekiwania niestosowne do rzeczywistości.

3 polubienia

Przez to niedostosowanie muszę słuchać Jacka Walkiewicza, to wtedy zapominam jak bardzo jestem niedostosowana :confused:

2 polubienia

Pewnie w różnych środowiskach są różne obyczaje. Współczuję wdychania wonności w pierwszym przypadku i interesujących widoków w drugim. Oba nadzwyczaj apetyczne :upside_down_face:

3 polubienia

Dobre!Brawo!

4 polubienia

No ja własnie postawiłem na szczerość.

2 polubienia

gazy to nie tylko w Danii. w Tyrolu tez…
a z tym dlubaniem w zebach? do niedawna we wszystkich knajpach w Hiszpanii byly stojaczki z wykalaczkami. i nie tylko do kulturalnego jedzenia oliwek sluzyly.
jeszcze dawniej w polowie XX wieku spluwaczka byla na stalym wyposazeniu ogólnodostępnych pomieszczen, a kartka namawiajaca, zeby z niej skorzystac zamiast pluc na podloge tez obowiazkowo. na ile skuteczna to nie wiem, bo poziom analfabetyzmu wtedy byl bardzo wysoki. obecnie jest to zakazane i grozi mandat do 1500 euro.

3 polubienia

Angole pierdzą jak urodzeni artylerzyści! Co 10 przeprosi…I to raczej nie w pubie :slightly_smiling_face:
Kiedyś w Bialogórze,dosiadl sie do nas fajny gość.Polak wychowany w Szwecji.Razem bylo nas 8.
Po skonczeniu dorsza i piwa,wstaliśmy i…na plażę.
Rzuciłem okiem za siebie i… 7+1.Cala ława czysta i tylko na końcu chlew.Dobrze ze piwa nie rozlał co chyba było tylko kwestią czasu :thinking:

3 polubienia

zobaczylbys hiszpanski stol po imprezie
mesa, cuchillería, restaurante, celebracion, comida, plato, habitación, almuerzo, botella de vino, cena, fiesta, caótico, caos, desorden, lío, desayuno tardío, comedor, un desastre, Fotos gratis In PxHere

Tutaj stół jest czysty.Jest tylko bajzel.
Tamten"szwed" zafajdal keczupem i rybimi pozostalościami prawie ćwierć stołu!

10., to chyba jakis quiz dla jaskiniowców, jeżeli choć jedna odpowiedź jest błędna.

5 polubień

to bylo zdjecie pogladowe
w rzeczywistosci to jest tak, ze przestalam sie dziwic powszechnosci stosowania papierowych obrusow, doprac to by byla sztuka.

“Nasza” stomatolog? :slight_smile:

3 polubienia

gdzie tu masz hipokryzję?
Mów to co wiesz? Nie! zdecydowanie nie zdradzam tajemnic.
Widziałam kolegę w dwuznacznej sytuacji - nie rozgłaszam tego, mimo, że wiem itp.
Natomiast: wiedz, co mówisz, to dla mnie - odpowiadaj za swoje słowa, segreguj, co możesz komuś powiedzieć, a czego nie, czyli właśnie - wiedz co mówisz.
Tak to rozumiem, znam i chyba stosuję, a w każdym razie staram się stosować :).

2 polubienia

Ja też, ale to była prościzna :slight_smile:

2 polubienia

Komórką przy talerzu mnie rozbawiłeś :slight_smile:

2 polubienia

U Was chyba chowałem … :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 polubienia

“zachowanie kolesia, który sobie w naszym towarzystwie puszczał takie bąki”
W Holandii jadłam obiad z pewną rodziną. Na obiad był kurczak. To, że jedli rękoma, to pryszcz, ale kostki i chrząstki odkładali na serwetę obok swojego talerza. No i to bekanie po obiedzie :frowning:
P.s Gdy przyjechali do nas i nocowali przez kilka dni, to wszystko leżało wszędzie, nawet buty na stole.- ale to młodsze pokolenie. Starsi zachowywali się zgodnie z normami :slight_smile:

1 polubienie