Czy pytanie o pieniądze jest faux pas?

Napisałem, że śmierć Putina może zakończyć tę wojnę, ale też nie musi. Zależy jaka opcja przejmie schedę. Tam też są ludzie, którzy mają dosyć tego, nie tylko jastrzębie.
Putin jest zdecydowanym liderem Rosji, boją się go, ale nieżywego bać się już nie będą.

1 polubienie

To jest historyczna reguła i odstępstw od tego nie było.
Casus Berii i Chruszczowa.

I o to chodzi, żeby im te kije i kamienie tylko zostały. I wódka.

3 polubienia

Jednym z tych, o których pisałam jest Igor Girkin. Lepszy od putka? chyba nie.

2 polubienia

Albo Prigożin, twórca grupy Wagnera. Ale niekoniecznie oni do głosu dojść muszą. Scenariuszy jet sporo. Tam walka o władzę jest bezwzględna i wygrywa najsprytniejszy. Ani Prigożyn, ani Girkin gigntami rozumu nie są.
Ale to tylko gdybanie, na razie jest jak jest i Ukraina musi bić agresora. Innej drogi nie ma.

3 polubienia

W Turcji coś też nieciekawie się dzieje
A tam poza duzymi miastami to tez mentalnosc chłopa feudalnego podlana islamskim sosem podatna na propagandę.
Poki co są w NATO i zapędy imperilizmu osmanskiego troche hamuje sytuacja polityczna w regionie. Ale zakładać sie jak długo Erdogan pociagnie to bym nie ryzykowała

Erdogan też wieczny nie jest i ma bardzo silną opozycję, nie zawsze widoczną. Poza tym, musi się liczyć z wieloma czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Turecka ekonomia i gospodarka pozostawia wiele do życzenia. Finanse też nie za bardzo.

1 polubienie

Juz upadek turystyki podczas pandemii Turcji sie nie przysłużył.
Turystyka żywiła spora czesc kraju.
Bardzo wysoką inflację mieli jeszcze przed wojną na Ukrainie.
Bo co w tej kamienistej Anatolii wyhodujesz? Nawet wszystkożerna koza czy osiol maja problem się wyżywić.
Ale jak się rozejrzec po swiecie to jak w tym przyslowiu - jakbys nie patrzyl d** zawsze z tyłu. Czyli mniejsze czy większe, a na ogol większe przepychanki i walki wewnetrzne.

1 polubienie

Kożuchów i swetrów Polacy od dawna nie kupują… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Chińczycy z rynku ich wygryzli. A szkoda, bo te tureckie łaszki duzo lepszej jakosci były.
Ja miałam fajną rozmowe w Maroku - sprzedawca skorkowych ubrań zapytal mnie (ninaganny hiszpanski) czemu teraz Polacy dolarow nie kupuja jak kiedyś. To go zapytalam - a ile chcesz kupic? Te ekonomie jeszcze czekają na swojego Balcerowicza.

1 polubienie

A czy używanie mopa
też jest fo pa? :shushing_face: :rofl:

Jest jak nie umiesz tego urzadzenia obsługiwać.
A prawidlowe, z wykorzystaniem odpowiedniego wiaderka, uzywanie tej jędzy wymaga trochę wprawy. Żeby sie nie zmęczyć.

Umiem zasuwać na mopie, od czasu do czasu tę podłogę umyć należy… :joy:

1 polubienie

Ja przy tej posadzkomanii hiszpanskiej to juz sie zastanawiam nad doktoratem😉

1 polubienie

Na Holandii podobnie.

1 polubienie

Zmienił zdanie

1 polubienie

Nigdy nic nie wiadomo.
Starlink nie jest jedynym biznesem jaki prowadzi z Penragonem czy NASA.
Na jednym straci, na innym zyska dużo wiecej.

1 polubienie

Eeee…Myślałem ze pytasz tak po prostu…

2 polubienia

Tak po prostu to lepiej nie pytać.
Tylko obserwować.

1 polubienie

Są takie pytania, których nie zadajemy.
Nie pytamy kobiety o wiek
Nie pytamy mężczyzny o zarobki
Nie pytamy rosyjskiego żołnierza, skąd ma pralkę i laptopa…

6 polubień

Ja tak do tego tematu podeszłam @collins02 , dlatego odpowiedziałam pod aspektem prywatnym.

2 polubienia