Czy robie dużo błędów?

no to zmienilas jezyk sprawdzania ortografii, najprawdopodobniej w przegladarce. jaka masz?

1 polubienie

Bo te dzyndzelki też są ważne :slight_smile:

4 polubienia

Mnie się też coś takiego przytrafiło, kilka dni temu. Podobnie jak @elsie. Nie wiem jak to zrobiłam, i nie wiem jak wrócić do normalności.
W tym zdaniu tylko "i " i “do” nie jest podkreślone :slight_smile:

2 polubienia

jesli masz chrome to trzeba wejsc w ustawienia i potem zaawansowane - jako pierwsza pozycje masz jezyki i sprawdzanie ortografii - ustawiasz na zaawansowane (korzysta wtedy ze slownika google - zaznaczasz polski a reszte wyciszasz)

1 polubienie

O, o, coś takiego!!!

@gra , niedopilnowanie tych “drobnostek”, może nas wiele kosztować, a nawet zmienić tok wydarzeń.
Kto się odważy zapomnieć o kropeczkach, dzyndzelkach i kreseczkach w zdaniu:
Zrobiłam dzisiaj komuś łaskę…

Z drugiej jednak strony, mam świadomość, że wielu z nas odstawiło komputer na rzecz telefonu, ja tak zrobiłam.
Wiem z własnego doświadczenia, że pisanie jednym palcem powoduje liczne błędy.
Oczywiście to żadne wytłumaczenie, staram się pisać poprawnie, i tak, żeby rozmówca nie czekał 30 minut na odpowiedź.

1 polubienie

Dzięk :slight_smile:

1 polubienie

Zadzialalo?
Bo orzyczyn moze byc wiecej. Ja czesto zmieniam jezyk sprawdzania uzywajac office i na lapku potrafilo zglupiec. Ale to pewnie orzez google.
A Huawei smartfona nie moge “nauczyc” polskiegi, ciągle podpowiada po hiszpansku, choc pierwotnie byl konfigurowany w Polsce.

1 polubienie

W zeszłym tygodniu stale korzystałem z telefonu, i korekta ortografii robi cuda po swojemu, tak że przed wysłaniem nieraz muszę kolejny raz poprawiać niezamierzone błędy

Twoja podpowiedź identycznie działa w telefonie

1 polubienie