Czy świat zazdrości nam fachowców?

Cicha wojna srodowisk zwiazanych z KK i Czechow trwa od dziesiecioleci. Zaostrza sie jak w/w dochodza do wladzy.
Zapoczątkowane w pietnastym wieku. Dzis nie pali się na stossch, a podsmaza na unijnym grillu. :wink: wedlug prezesa.
Czesi to narod pragmatyczny, zamiast cnót niewieścich wolący dostatnie spokojne zycie statecznej klasy sredniej. Jezdzacy szkodowka na licencji VW.
A nie milionem ektrycznych aut.
Prowadzac polityke wolnosci gospodarczej, a nie dlawienie osob przedsiebiorczych podatkami.
Dobre piwo, scludne i niedrogie noclegi, dobre jedzenie - na wszystkim da sie zarobic.
Ogolnie jednak cztery postulaty Jana Husa, zwane artykułami praskimi pomimo, ze wiek osiągnęły szacowny bo w tym roku minelo 601 lat od ich uchwalenia ciagle zywe.

3 polubienia

Z kurą masz przestarzałe info. Tak mocno się wzięli za elektryki że złapali poważnej zadyszki. Winę ponosi też to że miał to być samochód tańszy od Vw a obecnie różnica jest nie wielka.

1 polubienie

Kolego, w Polsce to nie zadyszka, a astma gospodarcza. Leczona przy pomocy garoty. :wink:

3 polubienia

Bardziej chodzi o to że mam wrażenie i to nieodparte iż za lat kilka wszystkie firmy które na siłę chcą być elektro i inwestują w ten sektor intensywniej będą miały potężną zadyszkę. Obecnie każda szanująca się firma w Europie ma 1 model elektryczny lub hybrydę. Ale to tylko po to by zamknąć pyski ekologom. Na dziś np fizycznie widziałem 1 raz fiata 500 elektro, audi e-tron widuję często ale to zabawka dla bogatych, parę nissanów elektrycznych no i parę hybryd. Ale większośc firm mimo że ma w ofercie to tak na prawdę niewiele takich aut sprzedaje.

1 polubienie

Troche elektrykow i hybryd tu widziałam.
Ale stawianie tylko i wylacznie na ten rodzaj napędu? No juz widze te stacje ladowania baterii co 200 km. :joy_cat:

2 polubienia

O tym mówię . A Volvo zapowiedziało że do 2030 nie będzie już innych aut niż pełnych elektryków produkować. Obecnie elektryk jest zabawką dla osób majętnych ale wkrótce ekolodzy doprowadzą do sytuacji z Kuby gdzie samochód nie stary ma 30 lat. Już obecnie w stacjach ładowania elektryk mniej się opłaca niż diesel. Oczywiście piszę o płatnych stacjach bo darmowe powoli znikają.

3 polubienia

Tak mi sie skojarzylo z metoda koni rozstawnych (w tym przypadku naladowanych akumulatorow), :joy_cat:
Tego typu rozwiazanie systemowe siega tradycja do perskiej poczty konnej w VI wieku p.n.e.
Moze się przyjmie,:joy::joy::joy:

2 polubienia

Na razie w dużych miastach był Car-sharing i nie bardzo się przyjął. Idea w miastach fajna tyle że na codzienne dojazdy droga.

2 polubienia

Karty to nie wiem ale podejrzewam że forsa to na koncie Sasina zreszta nie ja jeden

4 polubienia

Ja podejrzewam że wszystkie które wypłynęły to była cała produkcja… Zrobiona na dobrej laserówce.

3 polubienia

Chyba nie bo podobno były jakieś magazyny zaplombowane i zabezpieczone i wielu pracowników poczty było wściekłych jak się dowiedziało że wyborów nie będzie ale to wiedza z internetu nie znam nikogo z poczty

2 polubienia

A Edzia listonosza nie znasz? :stuck_out_tongue_winking_eye:
Magazyny można zaplombować z pustymi ryzami papieru. Później magazyny w wyniku spięcia się spalą i cała paleta papieru też…

1 polubienie

Takie “przypadki” też bywają

2 polubienia

Albo jakiś zwolennik KO podpali… Zawsze można wziąć sobie chłopca do bicia(Misiewicza) odsiedzi roczek i wszystko.

1 polubienie

Listonosz babci przynosi emeryturę ale on nie ma na imię Edek

2 polubienia

A też skurczysyn sobie zaokrągla końcówkę w dół? Ojciec jak dostawał emeryturę to zawsze był końcówkę stratny. I listonosz mu powiedział że “to taki zwyczaj”

1 polubienie

Babcia daje parę złoty sama z siebie ale raz to capnął jak mu nieświadomie dali więcej

1 polubienie

Wiesz sama z siebie. Ale ten u ojca twierdził że tak wypada. A nie było to 2 pln a ostatnimi czasy 8,7. W tym samym bloku mieszka około 20 emerytów którzy odbierają przez pocztę… Fajny napiwek z maleńkiego 2 piętrowego bloku co?

2 polubienia

Podobno dalej sa. Przynajmniej czesc, bo sukcesywnie ida na przemial w lodzkiej niszczarni przy ulicy Wycieczkowej.
Dokladniejsza lokalizacja to magazyny Poczty Polskiej przy ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 105 w Łodzi, pilnowane lepiej niz fort Knox. Poczta za te operacje zażyczyła sobie milionik

1 polubienie

Albo mielą powietrze.

1 polubienie