Czy takie single, jak ja, nie mądrzej by zrobiły, przesiadając się z aut

Różnie, bo zawsze wybieram najtańsze, ale średnio do 500 zł.

A pojemność? Mi ostatnio naliczyli 486 oc na 2,5 litra. a corsa 1,3 wyszła 380

1 polubienie

To nie przepłacasz. Raczej ja powinienem utargować.

To od miasta dużo zależy. Bo jak masz ryzyko że w mieście jest więcej statystycznie więcej wypadków to dostajesz wyższą składkę.

1 polubienie

Nie zwróciłem na to uwagi, ale przecież dla głupiego auta nie będę zmieniał miejsca zamieszkania.

Oczywiście że nie. Ale jak kiedyś mieszkałem w Wawie przez jakiś czas nagle mi zaśpiewali za OC taką sumę że się prawie obaliłem. To podałem swój adres stałego zamieszkania i cena mocno spadła.

2 polubienia

Ty chyba powinieneś,z uwagi na wiek,pomyśleć o zaprzestaniu tego rocky horror picture show.Jak coś spowodujesz będzie juz za pózno na korektę.

2 polubienia

Znam taką co prawko zrobiła majac ponad 50 lat i poczula się divą kierownicy. Kariere zakonczyla majac lat 82, od trzech po wypadku, ktory spowodowala chodzi o kulach. Wyglądało na kolejna tradycyjna stluczke, ale skonczylo sie trwalym urazem kregoslupa

2 polubienia

Przeprowadzalem kiedys przez pasy taką damę po 80-tce,wzbudzxjąc nawet aplauz islamców z mafii taksówkowej.Mialem wrazenie ze ratuje jej życie…Co było potem,nie wiem ale wnioskuje ze odjechala samodzielnie.
Wszystko mozna udowodnić pojedynczymi przykladami.

2 polubienia

Wbrew pozorom biorac pod uwage nie ilosc a czestotliwosc wystepowania zjawiska w danej grupie wiekowej to najwiecej wypadkow powoduja mlode “koguciki” ok. 20 z miewielkim stazem i pierwszym autem.
Ale to tez świadczy o poziomie szkolenia.

3 polubienia

Czytałam ostatnio, że “samoregulacja była u osób z ChA słabsza niż u zdrowych starszych kierowców. Ponadto u chorych z alzheimerem występowało 2-krotnie więcej krytycznych zdarzeń drogowych”.