Dzień dobry w Dniu Nieposłuszeństwa. Kiedy warto być nieposłusznym?

i pomaga?

tak, jak masz żaluzje, zeby slonce nie walilo do domu?
jak kiedys pisalam, moje mieszkanie jest zaprojektowane na oddawnie ciepla - gorzej bywa je ogrzac zima

1 polubienie

Długo się zastanawiałam nad odpowiedzią, przypominałam kiedy stawiałam opór, najczęściej tyczyło się to pracy, kiedy szef kazał przychodzić w weekendy do pracy i nie było odwołania, zyski firmy na 1 miejscu, pracownika czasem traktuje się jak niewolnika

1 polubienie

U nas nie masz raczej szans. Jak szef kaze to albo robisz to co on kaze, albo musisz szukac innej pracy.Jak pracowalam to bardzo rzadko udawalo mi sie wyjsc o godzinie zakonczenia pracy. Ale i w Polsce moja znajoma ma podobnie

1 polubienie

No właśnie o tym piszę, najgorsze jest to, że większej kasy z tego nie ma , albo robisz co każą albo szukaj szczęścia gdzie indziej . Koleżanka niedawno miała zaplanowana imprezkę w rodzinie, mówiła o tym głośno , w sobotę podszedł do niej prezes i powiedział - nie planuję niczego na niedzielę, masz przyjść do pracy… Przyszła, musiała bo jej pensja jest ważnym dodatkiem do niskiego zarobku męża. Pracodawcy to wiedza i traktują ludzi jak śmieci.

1 polubienie

Nieposłusznym być warto gdy źle się dzieje a wszyscy klepią się po plecach…

3 polubienia

Oczywiscie. Ale pamietam, ze ciocia powiedziala mi kiedys. ze bylam nie tyle grzeczna co ugrzeczniona. A to juz fatalne!

1 polubienie

Bo mysmy nauczeni okno otworzyc,co najwyzej wentylator wlaczyc,a nie jakies klimatyzavje.
A przed knajpa,tez nie stawiam oporow??

2 polubienia

nadajecie jak porabani - klima w aucie i zadbana to tak, poza tym - wole przeciagi

2 polubienia

Pisalem juz,ze moj organizm,nie toleruje klimatyzacji.
A otwarte okno jeszcze nigdy mi nie zaszkodzilo.

2 polubienia

Cześć Ata w srodku tygodnia, ale u mnie przyjemna rzeska temperatura, pomarzyć aby całe lato takie było :slight_smile:

1 polubienie

Czy warto, @anon86894402? Raczej same problemy z tego, ale trzeba, by móc w tym lustrze choćby do siebie się uśmiechnąć.

1 polubienie

Ja akurat jestem bardzo ugodowa i ustępliwa ale zdarzają się momenty, w których nie odpuszczę choćby nie wiem co. Najczęściej nie dotyczy to mnie tylko ludzi, którzy w jakiś sposób są ode mnie zależni lub takich, którym jeśli ja nie pomogę, to nikt tego nie zrobi.

4 polubienia

Moze i warto i trzeba

1 polubienie

To tak jak ja. Moze tez spod znaku byka?

1 polubienie

Tak jak juz odpisalam dla mk777, moze i warto i trzeba

Ciekawy ten termin: “ugrzeczniona”
czyli grzeczna do przesady?

Nie.:wink: Wierzysz, że charakter zależny jest od znaku zoodiaku?:stuck_out_tongue:

1 polubienie

Tegoroczne lato nam plata niespodzianki, raz za chlodno, raz za goraco

1 polubienie

Nie wierze
Napisalam tak z przymrozeniem oka, ale odpowiedniej emotki nie moglam znalezc, na starym pytamy to bylo latwiejsze

1 polubienie