Dzień dobry w Europejskim Dniu Seniora

Apetycznie wygladaja
Szkoda ze u nas niedostepne

Ja robie domowe, w sumie trudne nie sa. Choc dosc pracochlonne, wiec robi soe ich wiecej. Troche warzyw, opcjonalnie ryby, miesa lub jajko na teardo, oliwa, maka i rogrzany piekarnik…

1 polubienie

Tylko ze w Polsce wyroby niemieckich firm nieco sie roznia od tych oryginalnych (wynika to z jakichs zasad ze w innych krajach moga byc uzyte dosteone tam skladniki czy cos podobnego)
Najlepszy przyklad Palmoliv plyn do mycia. Ten to juz zupelnie nie przypomina naszego. Ale sprobuje.
Mixa chyba jest importowana oryginalna i w Polsce i w Niemczech

I nadmiar zamrazasz??

Gdyby nie Ty. to nie mialabym pojecia o tym paszteciku…

KLIK

1 polubienie

Nie te pierozki jak kruche ciasteczka, farsz jest z dużą iloscia oliwy i samo ciasto tez na oliwie nie masle - wymyslono je na goracy klimat, wiec kilka dni w lodowce wytrzymuja. Mozna jesc na zimno albo podgrzac w piekarniku czy mikrofali.

1 polubienie

pasztecik takinzjadlabym chetnie
Ale ostatnio mam ochote na leniwe piegogi. Mnie sie jednak na ogol nie udaja

No to mi wyjasnia tez dlaczego te tureckie dania ktorymi czestuje mnie sasiadka tak dlugo w lodowce wytrzymuja. Bo ona litrami leje w nie oliwe

Oliwa jest jednym obok soli najstarszym konserwantem.
Kiedy nie znano korkow w starozytnosci wino w amforach pokrywano warstwa oliwy i dopiero pieczetowani szyjke. Niektorzy twierdza, ze obyczaj strzasania kropli napoju na obiate bogom wzial sie wlasnie z koniecznosci pozbycia sie “korka” :blush:

1 polubienie

Dzieki za ciekawa wypowiedz!

takie święto łączone-bo najlepszym lekiem na osteoporozę jest ruch,
jak twierdzą znawcy tematu.
TAŃCZYMY?

2 polubienia

Jasne!
Dlatego zaczelam znow uprawiac sport i robic dlugie spacery

2 polubienia


bo wiek nieważny…

2 polubienia

Swietne!!!
Zapamietam sobie
a moderatorki @okonek lub @Bocca-Lupo prosze o ramke dla powyzszej wypowiedzi

Obrazek pokazuje tylko smutna rzeczywistosc - dzieci w to juz nie graja.

3 polubienia

Szkoda
Trudno jednak jest skakac z telefonem w rece ( ajeszcze do tego jednoczesnie klikajac)

1 polubienie

To najwyrazniej cos dla mnie!

1 polubienie

Buenos Dias, senior Siarra :wink:

1 polubienie