Dzień dobry w Światowym Dniu Wody

A nie dało się tego podciągnąć pod chorobę zawodowa?

2 polubienia

O, widzisz, Joko napisała. To była choroba zawodowa (pytałam inspektora BHP) a dyrektorka wiedziała lepiej… Za chorobę zawodową ZUS wypłaca odszkodowanie.

2 polubienia

Rdzeń kręgowy wymyka się miejscami pomiędzy kręgami. To bolesne jest. Czasem operują, czasem wystarcza rehabilitacja.

3 polubienia

Lub renta. Czasami wyższa od emerytury.

1 polubienie

Ja już bylam “za mało opłacalna” na operacje (56 lat). Rehabilitacja NFZ nic nie dała (mialam kilkakrotnie). No to teraz, dzięki Wam, płacę i jakoś mogę się ruszyć!

3 polubienia

To nie chodzi o to czy byłaś bardziej czy mniej “opłacalna”. Czasem po takiej operacji traci się na zawsze zdolność do chodzenia. Jeśli operacja się uda, to i tak musieliby robić zespolenie z innymi kręgami (czyli 3 nieruchome), a po jakimś czasie te kręgi też puszczają.Fakt, że bez operacji jest się zagrożonym końskim ogonem (powłóczenie nogami i nietrzymanie moczu). Czasem naprawdę trudno zadecydować, co dla danego pacjenta jest lepsze. No, ale ja nie jestem chirurgiem ortopedą, wiec nie będę się wymądrzać na te tematy. :wink:

2 polubienia

Dzień dobry. Gdyby przestępcy byli leniwi, to ich ofiar byłoby mniej :wink:

Ponoć z powodu pandemii zużycie wody wzrosło, a pamiętam, że zeszłego lata tyle się mówiło, że wody w Polsce jest za mało i warto ją oszczędzać.

3 polubienia

W sumie Polacy są oszczędni. Wodę też oszczędzają. Ale jak mają do wyboru: woda albo życie, to jednak wola tracić wodę :joy:

3 polubienia

Tak po prostu uslyszałam od lekarza.

2 polubienia

@joko
@elsie
Ja tez nie dostalam odszkodowania, mimo ze mi sie nalezalo, a nawet odmowili mi zaswiadczenia z drugiej pracy - a przez to emerytura jest duzo mniejsza :weary:

2 polubienia

Może to było wcześniej. Wtedy, gdy jeszcze lekarze nie byli zobowiązani do wytłumaczenia pacjentowi w przystępny sposób, dlaczego proponują ten, a nie inny sposób leczenia i podać ewentualne alternatywy. Teraz pacjent ma prawo do takich informacji. Nie wiem, czy jest to do końca fajne, bo weź i wytłumacz kobiecie z FAS cokolwiek. Tłumaczysz jak dziecku, ona Ci potakuje, a za chwilę zadaje pytanie świadczące o tym, że nic do niej nie dotarło. I zabawa zaczyna się od początku. :joy:

1 polubienie

Racja!

2 polubienia

Teraz działają różne spółki prawnicze pomagające w takich sytuacjach. kiedyś radziło się sobie samemu i po prostu - jest, jak jest.

1 polubienie

Dobrze byloby gdyby ofiary przestepstw byly w centrum uwagi a nie mordercy ktorzy bardzo czesto licza na “światła reflektorów”.
Mordercow nalezy skazywac nie tylko na wiezienie,lub wg.uznania,śmierć ale takze calkowite zapomnienie.

2 polubienia

A tymczasem coraz wiecej sie mowi o Hitlerze i Stalinie. Nie rozumiem tego

Zalezy od kontekstu.Co innego przestroga a co innego zabawa lub kretynskie kpiny.
Nie mowie przeciez by wymazac ich z historii bo nalezy uczynic wrecz przeciwnie by nigdy nie zapomnieć.Jak przestrogi dla przyszlych pokoleń.
Ale juz sprzedawanie czapeczek z Leninem lub Guevarą lub lansowanie jakichkolwiek kordercow jako element np. pop kultury,powinno byc karane.Inna sprawa ze chocby ze wzgledu na te dwoistość,bardziej mialem na mysli"pospolitych" przestepcow z codziennosci.
Media mają bardzo wiele na sumieniu

2 polubienia

No, niestety…

1 polubienie

Poczekam na światowy dzień wódy :rofl: :rofl:

2 polubienia

Gdyby ludzie nie byli leniwi, to do tej pory nie wymyśliliby koła… :wink:

3 polubienia

@Szczery_do_BULU
Niestety znalazlam tylko Dzien bez Wódy (i w ogole bez alkoholu)
Szczerze wspolczuje tobie i @Devil -owi

2 polubienia