Dzień dobry w tym tematycznie bardzo przekornym dniu

@birbant, pomóż koleżance … :slight_smile:

2 polubienia

Skarpeta, to popularna nazwa pseudoauta o nazwie Syrena produkcji PRL. Te na zdjęciu to Syreny czyli skarpety.
A na enerdowskiego Trabanta, mówiło się mydelniczka.

7 polubień

Objaśniłem powyżej. :smile:

2 polubienia

No to prosze moderacje @Bocca-Lupo lub @okonek o ramke dla benaska za te skarpetki

3 polubienia

Biestety @benasek tylko nieliczni to rozumieja i coraz mniej jest tych rozumiejacych,co to,skarpeta’’
Na takiej robilem prawo jazdy,jeszcze z drazkiem zmiany biegow,przy kierownicy.

3 polubienia

@ata-ata Czytaj te linki, bo akurat w tych zawarte są chronologicznie kluczowe informacje z tamtych czasów.

1 polubienie

Ja czytam i slucham wszystkiego co proponuje @anon52897632
Lubie posty w ktorych moge sie czegos dowiedziec albo podyskutowac lub przekazac to co wiem na tematy mi znane (jak np kultura @elsie)

2 polubienia

A jaki to błąd był ?

1 polubienie

Dziękuję :relaxed:

1 polubienie

Nie mogłam odpocząć-dzisiaj ZNOWU PELAGII:
21

Poniedziałek

Imieniny obchodzą: Celina, Urszula oraz Bernard, Dacjusz, Dobromił, Elżbieta, Hilarion, Hilary, Jakub, Karol, Klementyna, Letycja, Malchus, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Samuel, Wendelin, Wszebora, Zotyk

2 polubienia

Od jakiegoś czasu jest mi tak gorąco ze nawet śpię bez skarpetek a to wyczyn :grin:

1 polubienie

:stuck_out_tongue_winking_eye:
Imienin Pelagii jest w sumie 5 w roku!

1 polubienie

Ciekawe czy cos bylo na Trafalgar Square…Jak pogoda pozwoli,jede do Londynu w czwartek…

1 polubienie

Niby drobny, ale istotny. Lektor powiedział: - Na pomoc Krzyżakom przybyło wielu ochotników, w tym wielu rycerzy. I to jest błąd, bo na pomoc przybyli rycerze ze swymi orszakami, traktując wyprawę, jako krucjatę. Nie było żadnych innych ochotników.
Rycerzy było ok 150, co razem z ich pocztami dawało ok 600 - 700 ludzi zdolnych do walki.
Jak na tamte czasy, bardzo duża siła.
Pamiętajmy, że mówiąc o zaprzeszłych czasach nie możemy posiłkować się nieraz współczesnymi terminami, bo wychodzą zmyłki. I tu bym musiał rozpisać się o organizacji tamtejszych wypraw wojennych i samych wojen.

5 polubień

Oto kluczowa uwaga!

2 polubienia

Według KALBI to imię żeńskie pochodzące z języka greckiego, wywodzi się od słowa pelagios, oznaczającego „marynarz”. Pelagia to kobieta dość nerwowa, łatwo wyprowadzić ją z równowagi. Potrafi długo żywić urazę – niekiedy całe życie. Chwiejność emocjonalna utrudnia jej nawiązywanie nowych kontaktów. Często doskwiera jej samotność i z nadzieją czeka na wielką miłość i wyjątkowego partnera. W życiu zawodowym odznacza się dużą ambicją i sumiennością, ale jest dość wybredna i często zmienia pracę.

Imieniny Pelagii najczęściej obchodzone są 23 marca , 9 czerwca oraz 8 października . Pelagia może również obchodzić imieniny: 21 października, 9 lutego, 4 maja, 26 czerwca, 11 lipca, 19 października.więcej razy w roku-ale to już OSTATNIE-byle do 9 lutego :wink:

3 polubienia

Ufff ale jeszcze mialam nieharmonijna rybe!!! :grin:

1 polubienie