Ja wiem, że wiara, religia, szacunek, ale żeby aż tak?????

https://wrealu24.tv/film/rozmowa-i-z-ks-jochemczykiem-w-kosciele-czlowiek-zaczyna-byc-wazniejszy-od-chrystusa-ksiadz-ktory-myje-podlogi-moj-ojciec-oddal-za-mnie-zycie

2 polubienia

Jutro sobie obejrze.
Dzisiaj naszly mnie wspomnienia zainspirowane propozycja Ewy

wyglada, ze ocenzurowali.

Z telefonu sie dalo obejrzec

1 polubienie

wytrzymałaś? :scream::scream::scream:

1 polubienie

Nigdy nie zrozumiem czegos takiego.
Taki katolicki Kaszpirowski?

1 polubienie

Buzia mi sie otworzyla. Maja rodzina bardzo katolicka byla a ja nigdy nie widzialam zeby ktos ksiedza w reke calowal…Z tego co wiem, to byl wiejski obyczaj (dawnego “pana” tez w reke sie calowalo…).

1 polubienie

Ocenzurowali, nie da sie obejrzec…

1 polubienie

Poza tym zakrawa mi to na herezje. To nie papieza sie caluje w reke tylko pierscien rybaka jako symbol. To nie biskupa tylko rowniez pierscien. Ale jak kto chce interpretowac…

4 polubienia

Kocham osiołki, nawet uwielbiam, te i inne harmonijne stworzenia DSHN-u. Kapłani KK to ciemna masa, niczego mądrego nie rozumiejąca, ale ich też kocham wg ich prawdziwej natury, a nie wg odgrywanych ról.

2 polubienia

@elsie Z tego co wiem,calowalo sie biskupa,ale nie w reke a pierscien z relikwiami.
To ,mala’’ roznica.

3 polubienia

No to ja napisalam to samo wczesniej (zapominajac o relikwiach…)

1 polubienie

Tutaj sa jeszcze inne zwyczaje.
Ksisdz wchodzac do domu,mowi z2ykle dzien dobry,tak samo go witam na ulicy,a w rozkowie mowie mu na Ty,wyjatkiem byl proboszcz w poprzedniej miejsvowosci,ktoremu mowolem na pan,gdyz byl duzo starszy ode mnie tylko z teho wzgledu uzywalem tej formy,jak i do i nych starszych ludzi.
Nieraz sie zdarzylo,ze wolal do mnie z daleka,na caly glos bylo slychac donosne Leeoooone)) niczym za kumplem))

2 polubienia

To ja mialam trzech znajomych ksiezy, do ktorych mowilam “czesc”! :slight_smile:

1 polubienie

Tutaj jest to norma,
Zadne prosze ksiedza,czy inne podobne zwroty.
Mowi sie,jak fo kazdego innego czlowieka.

1 polubienie

Ten osobnik to postac specjalnej troski. Jemu blizej do Bizancjum niz KK

1 polubienie

Wierze w Boga jedynego.
Ale cala otoczke stworzona przez ksiezy,produkcja swietych,uwazam,za swoisty folklor.

1 polubienie

Dokładnie @Leone_Marco!
Na tym właśnie polega religia - na oszukiwaniu naiwnych ludzi przez kastę kapłanów.

2 polubienia

Polityka,religia,jedno ma imie.

3 polubienia

mam wrazenie, ze zgodnie z jego przekonaniami po wysluchaniu tego mam grzechy odpuszczone co majmniej przez najblizsza dekade :smiley:

1 polubienie