manifest

Ja jeszcze w latach 70’ balowalem na tych imprezach.

2 polubienia

I oberwało mi się …:sleepy::sleepy:
A co ja mogę pamiętać z tamtych czasów, ledwo mi piersiątka urosły a już się za blondynami oglądałam :innocent:

Tak całkiem po cichu zeznam…różnicę widziałam ( jak wszyscy) nie każdy miał odwagę powiedzieć to głośno, ja się odważyłam w radiu :grin: tak, tak , ktoś uznał ,że potrafię mądrze mówić ( dawne czasy) i zaprosili mnie do dyskusji, nie wiedzieli,że mam jeszcze pazurki i byłam w komisji skrutacyjnej Solidarności.
Dyskusja bardzo odbiegła od ich oczekiwań, to się nie nadawało do publikacji , był jednak czas zmian, udawali,że liczą się z głosem ludu, pocięli, pokleili i w radiu puścili, tylko moje wypowiedzi ( zmontowali inne pytania).:grin:

1 polubienie

22 lipca to byly szkolne wakacje

2 polubienia

Ale rodzice mieli wolne w pracy, ja też zahaczyłam kilka lat.

1 polubienie

Szkoda że włądze nie pomyślały o ludziach. Gdy uroczyście likwidowano to święto, powinni na pamiątkę tego wydarzenia uczynić ten dzień stałym świętem. Przydałby się wolny dzień w środku wakacji!

2 polubienia

znajac te wladze surfujaca na trumnach? dla nich odpowiedniejszym miesiacem na swieto jes bury, ponury i depresyjny listopad.

1 polubienie

Tu się z Tobą nie zgodzę. 22 lipiec nie powinien mieć nic wspólnego z radością. To powinien być dzień, nie tyle żałoby narodowej, ale pobudzający do refleksji. Mało to ludzi pieprzy dziś, że za komuny to było lepiej?

2 polubienia

Lepiej nie było , z pewnością masz @birbant większe doświadczenie z tamtego okresu i wiesz doskonale ,że świadomość społeczeństwa była inna niż “oni” oczekiwali, tylko co z tego? długo żyliśmy w matni.
Teraz jest lepiej… a nastroje w społeczeństwie identyczne, zmieniło się coś, kiedyś byliśmy młodzi gniewni, teraz starzy wkur…ni.
Ja jako obywatel tego kraju, nie zrobiłam niczego co przyczyniło się do zmian na lepsze, pozwolę sobie więc podarować krytykę.

2 polubienia

@birbant ale ja mam na myśli radość i świętowanie z okazji zniesienia tego święta!

3 polubienia

Ramka dla @anon75849589 do odbioru w Algierii.

Nie ma mowy, jak ja tam blondyna znajdę
image

som, som

.trza poszukać.

2 polubienia

Komuna upadła i teraz nawet 22 lipca deszcz pada. Ale PIS to naprawi i pod jego rządami zawsze na 1 maja i 22 lipca będzie słońce.

A tak na marginesie, znacie bajkę o manifeście?

Mani fest dooopa rośnie…

4 polubienia