Masz jakiś majątek w Polsce?

Prawda, zapomniałem już jak całe społeczeństwo, że Solorza złamali i jego stacja zmieniła kurs

5 polubień

Pytając gdzie ja żyję, to zwracam tylko uwagę na prawo.
Polska jest specyficzna, bo miała długą przerwę w stosowaniu praw własnych. Przez rozbiory mieliśmy trzy systemy. Pruski - z prawem. Austro-Węgierski z luźno interpretowanym prawem oraz wiecznym łapownictwem urzędniczym. Rosyjski - z dużą samowolą i łapownictwem. Więcej, to pewnie by @birbant na ten temat napisał.

My teraz mamy coś pomiędzy dwoma ostatnimi, z tendencją zbliżania się do trzeciego.Czy to przypadek że nie mamy wzoru pruskiego, i że to właśnie Niemcy z którymi jesteśmy w UE, są wskazywane jako nasz największy wróg? Czy to przypadek, że Niemcy, które mają tradycję prawa i doświadczenia totalitarne… najczęściej wskazują na zagrożenia w Polsce?
Mamy prawo pisane na kolanie. Mamy łapówki tolerowane przez władzę w sposób bezczelny. Mamy dowolność w interpretowaniu prawa przez rządzących. Mamy pisanie prawa na kolanie pod konkretną sytuację. Mamy bezkarność tego systemu, zagwarantowaną ustawą.

W żadnej republice bananowej nie ma tylu instrumentów bezprawia :slight_smile:

5 polubień

Ale przez prawie trzy dziesięciolecia, powoli jednak w dobrym kierunku zmienialiśmy nasz kraj. Przyszli bolszewicy i populistycznymi hasełkami rozpiep…rzyli wszystko, stawiają zamiast tego atrapy z dykty i gó…wna, a patologia bije im brawo i popija tanie wino.
Ja już nie mam konta w banku zależnym od PiSiackiej sitwy, ostatnie konto w Polsce mam w Nest i nie trzymam na nim zbyt wiele gotówki - tak na wszelki wypadek.

4 polubienia

Podobno w Argentynie dopali Henryka Kanie. Niby branza wesliniarska, ale tez klopoty.
Nowy wlasciciel juz pojawil

4 polubienia

Mamy mięsne mafie… jak w PRLu :smiley:

4 polubienia

Film “Dług” się przypomina…

5 polubień

Artysta obserwuje świat, zanim coś stworzy :wink:

3 polubienia

Życie pisze najlepsze historie, że tak banalnie stwierdzę…

5 polubień

a władza pisze niewiarygodne :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Tyle, że u Kani jest prawdopodobne że to właśnie on zrobił przekręt i powinęła mu się noga, a u Czarneckiego mafia PiSiacka wykorzystała przejściowe kłopoty finansowe do przejęcia jego biznesu i wyłudzenia ze skarbu państwa grubej kasy. W pierwotnym planie Zdzisława Idea Bank miał być przejęty przez Plus Bank Solorza i dofinansowany kwotą 2 miliardów.

3 polubienia

kiedyś pis mówił, że cała przemiana to ubecki przekręt… bo oddali władzę a usiedli na majątku. Teraz pis czerpie z tego naukę i szykuje się do dnia w którym odda władzę :smiley:

5 polubień

PiS a przedtem PC zostały zbudowane na takich przekrętach i to PiSiackie szare eminencje mają w tym największe doświadczenie.

5 polubień

Dokładnie to kiedyś pisałem, twierdząc że często widzimy świat takim, jakimi sami jesteśmy.

3 polubienia

Mam coś tam ale… nic na polskich kontach.

2 polubienia

Kojarzysz kim jest ten cały Czarnecki ? Bo ja niestety lub na szczęście nie …

1 polubienie

Mówisz, że ten cały Czarnecki to “święty” ?

2 polubienia

Nie mówię. Póki co mamy nagranie, że polityk pisu mówi mu że Zbyszek jest na niego cięty i trzeba zatrudnić Zbyszka człowieka. Po tym jak nagrania wyciekły to przed sprawą traci Czarnecki adwokata, który zostaje aresztowany pod poważnymi zarzutami… a jego kancelaria jest nielegalnie przeszukana. Sąd zwalnia adwokata i miażdży materiał prokuratury, twierdząc że nie uprawdopodobniła popełnienia przestępstwa przez adwokata… więc cofa areszt. Teraz państwo przejmuje bank, w którym wdrożono program naprawczy i zainwestowano potężne środki finansowe.
Nie wiem czy Czarnecki jest święty… ale widzę że Państwo Polskie na pewno nie ma tu czystych intencji.

5 polubień

Czarnecki współpracował ze służbami PRL, jego kariera biznesowa też nie jest całkowicie czysta, ale w porównaniu z Solorzem można go nazwać “krystalicznym” :grin:
Przejęcie Idea Banku jest zrealizowaniem planu Zdzisława i przyznaniem, że afera KNF jest sterowana przez Ziobrę i Glapińskiego, a Marek Chrzanowski był tylko posłańcem. Jedyna modyfikacja wobec tego czym groził Chrzanowski Czarneckiemu, to jaki bank przejmie Idea Bank. Na taśmach szantażysta sugeruje, że to Plus Bank Solorza przejmie go za złotówkę i dostanie dwa miliardy dotacji ze skarbu państwa.

4 polubienia

A tu dwa miliardy rzytulila kur-wizja :sunglasses::sunglasses::sunglasses:

2 polubienia

Czyli uwarzacie @anon86894402 @666 że oni dali na “przymusową restukturyzację” 4 miliardy złotych, których sami nie mogli przytulić, żeby przytulić 2 miliardy złotych ?

Ja tam nie wiem i się nie znam aż tak …

1 polubienie