Piąteczkowy quiz wiedzowy

Oczywiście zawaliłam Szczodrego, w województwie się kopnęłam o ok. kilkanaście (chyba) dobrych km. - choć kierunek miałam dobry :stuck_out_tongue: , Kasjopeja pomyliła mi się z Andromedą, przewodniczącego jakobinów o dziwo znałam :open_mouth: , a dostęp do morza ustrzeliłam.
No i na koniec koleżanko @Bocca-Lupo, Świdra, to i ja na końcu świata poznam ! :smiley:
Czyli wyszło mi całe 7/10 !

4 polubienia

Ja na Niego mówiłam profesorek :grinning:
image

3 polubienia

Widzę, że wszystkich ksywa Szczodry zmyliła. Ale on miał bardziej znaną ksywkę, czyli Bolesław Śmiały. To ten sam. No i jakiego biskupa kazał skrócić o głowę, no jakiego?
Rzekomo na Skałce, co już Kadłubek wymyślił. A sam król po tym, wiać na Węgry musiał. I tam go otruli.
A o świętem Stanisławie Szczepańskiem w szkole nie uczyli? Aaa…

3 polubienia

Haha ! Tu jeszcze młodziak był, ale skojarzenie miałaś w deseczkę :wink:
Później trochę się zmienił, ale nie powiedziałabym żeby na gorsze…

2 polubienia

No i gdzie te lekcje? No gdzie, ja siem pytam :stuck_out_tongue:

1 polubienie

A kto ma być tem nauczycielem? :stuck_out_tongue:

Ja tam wcale nie dziwuję się, że Świder w pamięci pań utkwił. Ale zawodnikiem, faktycznie ,dobrem był. :kissing_smiling_eyes:

2 polubienia

OK!, dzięki za oferowaną pomoc, ale to byłaby wiedza birbancika, a nie moja :slight_smile:

to wiem, ale na niebie nikt nie napiisał, czyją żoną, albo królową była :wink: Przekomarzam się z Tobą, bo narobiłam się, ale wcześniej skończyłam i mam dobry humor :slight_smile: Teraz żaden test mi nie straszny :slight_smile:

2 polubienia

A można! Nawet nie wiesz, jaka jestem zdolna :slight_smile:

Ja swoją przyswajałem o innych. :blush:

Czy żyła Kasjopeja na tej ziemi, to nie wiadomo, bo to jest mit? Ale gwiazdozbiorek mitem już nie jest. :blush:

Wspomniałeś że się dzięcioły zlecą.
A tu jeden odleciał akurat.:tired_face:

2 polubienia

Któren to, któren? :mask:

9/10 a glupi bład jakby z przyzwyczajenia,dotyczyl biskupa…Reszta bardzo prosta ale…Mialem problem z Helen Mirren…Wybieralem z 2 filmow i okazalo sie ze trafnie bo tego wlasciwego nie widzialem…
Kasjopeja tez trafiona z dwóch-jak dzwoni a nie ma pewnosci to jest problem :wink:

4 polubienia

Z kim krol mial problem??? Nie powiem, zeby nie podpowiadac…

2 polubienia

Helen zestrzelilam… :joy:

1 polubienie

plame dalam z Helen Mirren
choc aktorke lubie
Swiderskiego to bylo tak na wyczucie - dawno w pytaniach o sport tej dziedziny nie bylo
Kasjopeja dala mi w kosc - nie skojarzylam przed kliknieciem
8/10

3 polubienia