Podatki podatki podatki

Pilnować, to tak dla pozoru… :+1:

Ale jak się @Devil dowie, to sam się do “pilnowania” zgłosi. Na piechotę przybiegnie… skubany :joy:

to trzeba będzie pilnować przed nim.

1 polubienie

Jak mu nie damy, to się pochlasta…

eejj ja nie jestem chytry. Każdy może.

1 polubienie

Swój chłop jest ten @Devil należy mu się…

Pijemy?

1 polubienie

ejjj a wkupne?

2 polubienia

Jak nie, jak tak…

1 polubienie

Mogę postawić jako pierwszy.

1 polubienie

byle smaczne

ja od lat nie pije kolorowych napojow, a na szczescie ktos tu pomyslal (podatek cukrowy to zalecenie UE, ale jego zakres to juz zalezy od kraju) i soki w kartonach nie sa nim objete - jest uwazany za naturalny konserwant i tylko ograniczona jest jego ilosc na litr. podobnie jak w przetworach.
a ile kosztuje cola? az sprawdzilam
w sklepie gdzie robie zakupy online od 2,91€ za litr (opakowanie minipuszka 0,2l) po 0,9€ jak kupujesz dwupak 2x2 litry w butelce PET.

1 polubienie

bizuterie srebrna tez dobrze myje.

1 polubienie

Tyle że w Polsce jest drogi.

do srebra to mozesz i folie aluminiowa plus goraca woda z sola.
ale do srebra od coli nawet jest lepszy sprite (nie mylic ze spirytusem) tej samej wytworni zdaje sie?

ta sama cena.

oj od razu cena - ale jak ladnie potem taki srebrny lancuszek wyglada?

W Holandii i Niemczech ten sam podatek spowodował nieodczuwalną podwyżkę, po kilka centów.

1 polubienie

zalezy jaka stawke sie wybierze.
ja sie obawiam, ze w PL niedlugo to rozszerza na wszystko co slodkie.
a w ogole ten pomysl z marchewka zamiast drozdzowek i pączków w szkolnych sklepikach? ale to bylo chyba za PO? moje pokolenie na drozdzowkach popijanych czerwona oranzada wychowane i grubych nie bylo.
ale fakt, dzieci prowadzily wtedy duzo bardziej aktywny tryb zycia. i jakos mniej sie o nas bali? przykazanie bylo poruszac sie stadnie i nie rozmawiac z obcymi.