A propos dyskryminacji:
Niestety,potwierdzam…
Widywałem już rozmaite “białe”.Żółte,drewniane w stylu"kawa z mlekiem".Ale nigdy nie widziałem by coś zastąpiło kolor czarny.A gram stosunkowo często w szachy…
Heban, ciemno brązowe piony mogą zastąpić czarne.
Zapewne.Ale ja takich nie widziałem.
Tylko na zdjęciu widziałam. Myślę, że to był heban.
Podobnie było na początku lat 90. w BIelsku-Białej. Radni zmienili nazwę ulicy Czerwonych Wierchów, bo się źle kojarzyła, ale nie zwrócili uwagi, że osiedle na jakim ona była nazywa się Tatrzańskie i wszystkie ulice noszą nazwy od szczytów. Teraz trefna ulica nosi miano Generał Andersa.
