Pozwolicie, że przypomnę?

Jery tak wyglądają: (sorry, lepsze gdzieś mam, ale nie mogłem znaleźć w swoich fotkach)

2 polubienia

A to, wtedy, nie wiem. Słabo znam się na ptakach.

Kolega @Devil coś ostatnio na tęczowo zapodaje, to powinien się znać…
:rofl:

2 polubienia

Taki wiekszy wrobel? :wink:

2 polubienia

Nie przejmuj się, tez się dziś z nim pomyliłem. Na visus wydawał mi się drozdem śpiewakiem, (Zdjęcie zrobione z ok. pół kilometra - no prawie), ale na zdjęciu coś mnie się nie spodobał. Dopiero po analizie doszedłem, że to jednak nie drozd śpiewak a droździk …
Tak więc tak to wygląda i teraz można teoretycznie iść spokojnie spać, ale kto by o tej porze spać chodził …

2 polubienia

O żesz!

To oprócz drozdów są jeszcze droździki?
Tak jak są torty i są torciki?

2 polubienia

Jak Wikipedia podaje: W latach 2004–2012 liczebność droździka na terenie kraju szacowano na zaledwie 50–150 par lęgowych), te same wartości podano dla lat 2013–2018.
Tak wiec widzę, że z tym droździkiem to jednak miałem trochę szczęścia … Mało go coś …

3 polubienia

Cos mi tam dzwoniło, bo podobne zimą, dozywialy się podskubujac kocią karme wylozona dla wedrownych. Wtedy udalo mi sie ustalic, ze to drozdy są.

1 polubienie

Podobne to są właśnie drozdy których są miliony … Droździków jak wspomniałem jest np w takiej Polsce podobno 50-150 par … No, ale w tam u Was w Espanii to może ich sporo jest. Trzeba by zajrzeć do espańskiej wiki …

1 polubienie

Ostatnio drobnych ptakow ptakow coraz mniej.

1 polubienie

Jednostek odległości oraz ten,
wygrałem go, ale to był…sen… :man_shrugging:

1 polubienie

Juz sprawdzilam, ale nie w wiki, Turdus iliacus wystepuje glownie w Andaluzji i jest gatunkiem pod ścisłą ochrona.

1 polubienie

Dokladniej najwiecej jest ich w parku narodowym Sierra de Baza, to jest w prowincji Granada

1 polubienie

No już odpoczywamy :roll_eyes: W ogóle to dobrze, że jesteście, bo jakoś trudno się pogodzić z tymi okrucieństwami tej wojny w kraju obok. :frowning:

3 polubienia

To tak trochę jak gwoździe i gwoździki, ale kary i karki to już zupełnie co innego :grin:

3 polubienia

Że o wiosnę chodzi?
Już się z nią wyściskałem…I uczciłem spacerami z córką :smiling_face:

1 polubienie