QUIZZZ-odrobina [prawie] wszystkiego

Roznice w przypadku ledwie 42 letniej Marii,byly olbrzymie :slightly_smiling_face:Poza tym rzadzila w Anglii 5 lat…To bardzo malo…
Co do krajow Ameryki tez nie do konca sie zgodze bo bardzo je"rozrzucilem".Jedynie Meksyk jest blisko Belize…Poza tym…No jak mialbym pytac o wielkie plemie indiańskie i podawać odpowiedzi z poza Ameryki? :laughing:
Niemniej wynik bardzo dobry!

1 polubienie

To jest dla mnie zawsze zagadka…Jak mozna nie wiedziec i tak dobrze trafiać…Mnie sie to nigdy nie udaje…To chyba raczej oznacza ze gdzies tam drzemie jakas wiedza nie do końca uświadomiona :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Można, można. Powiem więcej.
Czasem strzelam, mam chwilę zawahania, i mówię sobie: pomysł efka, może strzał chybiony?.
Zmieniam odpowiedź, potem sprawdzam gdzie popełniłam błąd i trach 1 skojarzenie było dobre.

2 polubienia

No ale mam nadzieje ze sprawdzasz PO zabawie :slightly_smiling_face:
No wlasnie!Jesli juz mowa o skojarzeniu to trzeba cos wiedziec bo inaczej nie byloby z czym kojarzyć.
Mowisz"pomyśl"…Gdybys nic nie kumała,nie byłoby nad czym myśleć…No gdzies,cos,pod skórą musi wysyłac sygnał!

2 polubienia

Sygnał często wysyła autor pytania.
Dam Ci pierwszy przykład z brzegu.
Nie pamiętam gdzie się urodziła I.Szewińska, gdybyś zasugerował jeden kraj, musiałabym strzelać wybierając z 4 możliwości. Zadałeś je tak nie inaczej… więc ułatwiłeś zadanie i zawęziłeś do 2 :grin:

2 polubienia

No tu akurat sie zgodze.Ale…zawsze moze byc mozliwość odwrocenia czyjejś uwagi :smiley:

2 polubienia

Zagadki mają to do siebie, że często układane są tak, żeby zapędzić nas w kozi róg. Im więcej myślimy, tym bardziej oddalamy się od dobrej odpowiedzi.
Są takie, które dziecko w wieku szkolnym rozwiąże w kilka minut, a rodzic ślęczy przy tym 3 dni :joy:
Jeśli pozwolisz, dam przykład jednej.

Dziecko, ma ich trzy.
Mama, ma ich dwie.
Przyjaciel, ma ich 4.

Wiesz czego?

1 polubienie

Wygląda na to ze to moze byc doslownie wszystko albo…samogłoski.

3 polubienia

Brawo! Dokładnie o samogłoski chodziło :wink:

2 polubienia

Obawiam sie jednak ze w nastepnej Twojej zagadce obrazkowej,nie będę mial czasu wystąpić :rofl:
No chyba ze fuksem cos trafie przy parominutowym wejściu :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Spokojnie. Niczego nowego nie planuję układać, ja się tym nie bawię, tak sobie pyknęłam parę.

1 polubienie

Akard - Polokard - ta sama substancja czynna - różnice w stężeniu

1 polubienie

9/10, jedyny błąd to aktorka.
(Wróciłem z urlopu i biorę się za odrabianie zaległości)

5 polubień

Jej prawdziwe imie i nazwisko…To o to pytanie chodzilo?
No,9 to podium :smiley:Czyli wiecej niz ok. :+1:

Ja jestem na poziomie…czegos w rodzaju 2 ligi ale czasem zestawienia sa tak nieprawdopodobne ze to nawet wciąga.Pod warunkiem ze nic innego wokoło sie nie dzieje.

2 polubienia

Mam to samo, bawię się kiedy mam natchnienie i nic innego ważnego do zrobienia.

2 polubienia

Czyli dokladnie tak jak ja,w quizy. :smiley: