Słabo dziś z pytaniami

Słońce znów zbyt mocno przygrzało?

Ciepły deszczyk, którzy okreslili jako burzę popadał w Łodzi.

1 polubienie

Ssijcie kabanosa

a ty zejdź ze słońca

Burza idzie.
Wczoraj piorum pięknie rozłupał w parku prawie stuletnią topolę.
Dobrze, że ludzi tam nie było.
A dzis tez zaczęło grzmieć i alerty rano przysłali.

1 polubienie

tak, wiem, taka pogoda burzowa potrafi źle działać, gdy ktoś ma chlupanie w głowie

Albo reumatyzm w stawach kolanowych…

1 polubienie

Źle się czujecie?

1 polubienie

Dlaczego źle?
Cieplutko, nie pada w sam raz na spacerek…

1 polubienie

Ksiądz wam internetu nie poświęcił?

1 polubienie

Nic i nie mów. Dzis bylam w kosciele.
Inaczej by mnie chyba sąsiedzi zlinczowali. Msza za matkę.
Niestety czasem trzeba wykazac się tolerancja. Choc ta moja rodzinna parafia to jedna wielka rodzina, oczywiscie Radyja Maryja.
A proboszcz, kancelistka o niebanalnej urodzie kumkajacegoo stworzenia lądowo wodnego i podejscie sutannowych do parafian?
To gotowy scenariusz na Kler II. O tresci kazania wspominac nie będę. Bo takiej agitki politycznej dawno nie slyszalam, nawet w TV Repubika (w niedziele i to mszy za dusze zmarlych- trzy osoby laskawie wymieniono. Ot tak przy okazji.)
A pomnik papieża na schodach przed to chyba bardziej adorowany od oltarza.
Aż sie prosi powtórzyć za papieżem Klemensem VIII

Anegdota, którą znaleźć można w licznych źródłach, mniej lub bardziej wiarygodnych, wspomina, że Klemens VIII cierpiał pewnego razu z powodu wrzodu, który pojawił się w jego gardle. Uniemożliwiająca przełykanie narośl powoli szykowała papieża na spotkanie ze św. Piotrem. Przy będącym już w bardzo złym stanie ojcu świętym czuwali duchowni, którzy odmawiali Litanię do wszystkich świętych. W pewnym momencie usłyszeli cichutki, zachrypnięty głos Klemensa. „Piva di Polonia, piva di Warka” – miał wyszeptać papież. Skonsternowani towarzysze nie mieli pojęcia, czym jest owa „piva”, gdyż po włosku złocisty napój nazywa się „birra”. Pomyśleli więc, że konający biedaczek wzywa jakąś świętą z Polski, więc ochoczo powtórzyli: „Sancta Piva di Warka, ora pro eo!” (Święta Piwo, módl się za nim!)

Zwlaszcza, ze dziś dzień cieplutki, choc na burzę się zanosi…

1 polubienie

Ale nudy

E, od razu nudy?

1 polubienie

Widziałem już podobnego mema

Ssijcie gałę

Jesteście dziećmi z dworca zoo

Zapłacicie mi za to

image
Na dobry początek wystarczy?

3 polubienia

Tak

1 polubienie

Tak się nie da żyć!