Środek tygodnia, więc zapraszam na QUIZIK!

A co to jest pijon??? Czy przedtem mialby byc qjuon?

1 polubienie

raczej don Quijote w transkrypcji gramatycznej “j” wymawia sie jak miekkie ch, nie mylic z obelzywa nazwa klejnotow rodzinnych niezbednych do splodzenia potomstwa :wink:

2 polubienia

Pijon to co w rodzaju kujona po hiszpańsku.

1 polubienie

pijo, bez n na koncu :wink: pochodzenie ma od starohiszpanskiego - bycia szykownym
jako, ze inteligencja na dworach roznie bywalo to oznacza reprezentacyjnego na sile , czyli z angielska snoba
a ze to i kujony bywaly? nie masz kolego za duzych wymagan?

Ja chciałem być oryginalny i w ten sposób Tobie dołożyć, To pogrzebałem w necie i jak to zobaczyłem, to zarżałem z radości. Fakt, niedokładnie wyszło, bo niedokładnie się temu przyjrzałem plus moja nieznajomość języka. :grinning:

czyli Mistrzu @birbant wlazles na moje podworko :smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes: - a co do picia to ja ostatnio ziolka i alkoholik gawedziarz
i wlasnie po tym piwie doszlam do wniosku, ze w organizmie mi wymarly bakterie odpowiedzialne za przyswajanie piwa czy kieliszka wina, razem z tymi odpowiedzialnymi za nadkwasote
nie ma nic za nic

1 polubienie

Co do alkoholu, to ja tylko do piwka się ograniczam, a pijany byłem ostatni raz ze trzy lata temu, ale porządnie i od tego czasu nie bywam. Zdrówko nie pozwala.

ja chyba tez juz swoj przydzial wypilam
ale ludziom nauk na temat abstynencji prowadzic nie bede

1 polubienie

AHA! :joy:

1 polubienie