U Was też zima?

U mnie zima w natarciu: piękny, biały, głęboki śnieg, kierowcy i drogowcy wciąż zaskoczeni. -5. Dzieci ucieszone.

1 polubienie

Od tygodnia otacza mnie zima - duuużo śniegu, ale mróz nie przekracza - 4C.
W Polsce jestem, jakby co, Zachodniopomorskie. Do czwartku.

4 polubienia

U nas dzisiaj +26 stopni :stuck_out_tongue: Lato nadchodzi!!

3 polubienia

u mnie jednak zima - od kilku dni paskudna zimna, oblepiejaca wszystko mgla. i 15º.
ale jakos w tym roku nie marzy mi sie grudzien na antypodach - aczkolwiek juz zaczynam sie rozgladac nad jakas wyprawa w amazonska dzungle (oczywicie za oknaem, bo takie miejsca podobno najlepiej oglada sie w wysokosci stolka bazowego popijajac zimne drinki :wink: )
a tam u Ciebie kangury juz zakladaja mikolajowe czapeczki?

Zakładają, a Mikołaj zawitał już do miasta, jak co roku, na wozie strazackim :grin:
Grudzien w Europie jest 10000% razy lepszy. Jesli mialabym do wyboru biale Swieta i upalne Swieta na plazy, zawsze wybralabym biale! Tylko nie każcie mi jesc karpia! Krewetki i homary na swiatecznym stole jednak lepsze :blush:

4 polubienia

Co do karpia to sie zgadzam w 100%
Nie liczac mieczakow i skorupiakow jest na swiecie duzo smacznych ryb.
U mnie zwykle to oprócz morskich, o ktorych to nawet nie wiem czy mają polskie nazwy bywa pstrąg i łosoś.
A w tym roku to bedzie mi biało i karpiowo.
Sledzik obowiazkowo
Chyba, ze jakis szczupak czy inny slodkowodny w rybnym się trafi.

Śledzie w oleju też mogą być(jesli akurat uda mi sie je gdzies dostac :blush:), nigdy w occie!
Bedzie tez barszcz, kapusta z grzybami, groch i paszteciki z polskich akcentow. No i sałatka!
Ale czekam też na pieczoną szynkę w słodkiej marynacie :drooling_face:

2 polubienia

A tak z ciekawosci
W Australii uprawia sie migdalowce lub kasztanowce jadalne?

Tak, uprawia się :slight_smile:

2 polubienia

ToChybaJa, w Twoim awatarze na niebie jest jakiś obiekt. Jest on jednak niezbyt wyraźny. Jestes w stanie napisać, co na tym niebie jest?

Aż musiałam sprawdzić w wiekszej wersji. Jaskółka :blush:

1 polubienie

UFO nad Australia???

A czemu nie? UFO było i jest notowane na wszystkich kontynentach.
Ale tam to nie UFO, to tylko jak nam ToChybaJa wyjaśniła jaskółka :grin:

1 polubienie

Zazartowalam sobie z Ciebie, ze patrzysz podejrzliwie nawet na jaskółkę w locie, czy jej aby jakies antenki nie wystaja? :wink::upside_down_face:
I wcale się nie dziwię - tez mi sie zdarzylo zobaczyc cos co wytlumaczenia nie mialo.
Za dużo poza tym jest roznych relacji, na tyle rozniacych sie szczegolami, ze mozna je uznac za miarodajne.
Co z tego? I tak sprowadza to do wyznawcow Daenikena czy cyrku Tsoukalosa kaleczacego oczy i uszy teoriami starożytnego astronauty.
Może i cos w tym jest, ale znajac cywilizowane istoty to prepracowywac sie nie lubią, więc z tym bdowlami i posagami?
A może się jeszcze okazac, ze hodują nas dla jakiegos cennego dla nich skladnika?
Rozum to chyba nie jest?

1 polubienie

Nie wiemy co to za zjawisko, notowane od tysięcy lat, więc ja sie nie bedę wymądrzał. Wszystko da sie spłycić do żartu. Na awatarze nie widać dokładnie, wiec zapytałem kogoś, kto ma lepsze od mojego źródło tej fotografii.

3 polubienia

I mądrze zrobiłeś.
Ja niestety ostatnio cos mam pecha do domoroslych znawcow “paleoastranautow”, więc obronnie staram sie obracac to w żart.
Inaczej mnie do scjentologów będą chcieli zapisac…

2 polubienia

Snieg proszy od polnocy, dozorca chyba odsypia poczatek weekendu bo chodniki pokryte nieskalana bielą.
Minus 1 na termometrze przy oknie - czyli zima wzorzec.
Dlugo to nie potrwa, bo juz zapowiadaja roztopy, ale jest pieknie

2 polubienia