"Upalny"hit raz jeszcze?

Sporo było tych filmów, pomysł podoba mi się.

1 polubienie

Tak jak juz wspominalem na starym,zadawanie pytan to robota na 10-15 minut.Niestety trzeba jeszcze wynalezć błędne odpowiedzi…A to wymaga czasu.

1 polubienie

Spoko. Masz czas.

1 polubienie

Moze dzisiaj w pracy cos machne.Jest spokoj,polowa ludzi na urlopach…Tylko ze mam ostatniego Zafona wreszcie i…juz mnie wzieło. :smiley:

1 polubienie

Książka. Pełne zrozumienie z mojej strony.

1 polubienie

Przeczytalem opowiadania T.Capote,potem byl urlop a teraz czas na Zafona.A potem Nicholas Nickleby,Dickensa[pachnie przedwojennym antykwariatem,jak to kiedys ktoś określił]

1 polubienie

Dickensa sam chętnie bym coś wciągnął, dawno go nie czytałem.

2 polubienia
2 polubienia

No to w czym problem?
To przedostatni Dickens jakiego jeszcze nie czytałem…

1 polubienie

Ha,ha…Pierwszy raz widze…

1 polubienie

Ja zaliczyłem wszystkie polskie tłumaczenia, niektóra dwa razy, a Klub Pickwicka, trzy.
Ale tu przy mnie mam 100% deficytu tych książek.

1 polubienie

A Dom na pustkowiu,czytałes?
Szukam po wszelkich antykwariatach ale nawet śladu nie ma.W Warszawie na Nowym Świecie,ostatni raz mieli prawie …10 lat temu…

1 polubienie

Tak. W tej chwili u mojego brata powinien być.

1 polubienie

Sorry…Chodziło mi o Samotnie [Bleak House]…

Aleś mnie zmylił. “Dom na pustkowiu”, to kryminał jest.

1 polubienie

Ale tez błedne tłumaczenie tytułu tej ksiazki z jakim sie spotkalem juz chyba dwa razy.

“Samotnia”, to pierwszy tytuł; “Złotej klatki”. Mam tę książkę w domu. Gdy wyjeżdżałem, to już żółta była. Po ojcu odziedziczyłem, jak wiele innych starych wydań.

1 polubienie

Ze Złotą klatką sie jeszcze nie zetknąłem…Dziwne bo bleak house,ciezko tak przetłumaczyć…
Co do wydań…Dzieki kilku imbecylom,Dickens cieszył sie sympatią komuchów,jako miłosnik"klasdy robotniczej" :rofl:
A przez to my,doczekalismy sie solidnego druku.Wydania z lat 50-tych i 60-tych,były szyte,nie klejone…I takiego Nicholasa Nickleby kupiłem w Warszawie za 75 zl.
Samotni jednak nawet w rece nie miałem do dzisiaj…

1 polubienie