Uważasz się za inteligentnego i mądrego człowieka?

Nie wiem czy bardziej inteligentna czy bardziej skromna :wink:

2 polubienia

Nie mam (Niema M):

1 polubienie

Bez fałszywej skromości uważam się za człowieka inteligentnego. Ale nie wiem, jaką miarą to mierzyć? Albowiem w swym życiu spotykałem ludzi porażających mnie ogromem swej wiedzy, inteligencji i mądrości. I wiem, że mimo to, też popełniali błędy…

A co do mojej mądrości, to wiem, że zdecydowanie więcej nie wiem, niż wiem, wielu spraw nie potrafię pojąć, ogarnąć i uznaję, że ktoś jest ode mnie mądrzejszy.

3 polubienia

Humoreska, powiem Ci, że zadanka u benaska układasz bardzo pierwsza klasa !
W każdym razie banalne (jak na moje oko :wink: ) nie są :+1:
Z przedostatnim trochę się namęczyłam powiem Ci na ucho…, tylko ciii… :smiley:

2 polubienia

Z inteligencją się rodzimy po kimś z rodziców, ino mądrości się uczymy stale i codziennie do śmierci. problem że z mądrości nikt nie wyciąga wniosków - każdy coś tam wie że ktoś, coś, gdzieś i nadal błądzi. Mądrość nie ma ceny podobnie jak życie nie jest dane na zawsze, to jak korzystamy z mądrości to tak długo pożyjemy, jednak z mądrością idzie wygoda nie cwaniactwo, jak i dobroć - ważne by promieniowała na bliźniego - wtedy mądrość spełnia swój cel

1 polubienie

_Aszka a nad Twoimi kalamburami głowię się zawsze najdłużej, ( i nie zawsze mi się udaje) a zwłaszcza z tą “wichurą”… się zemszczę i wynajdę takie słowo, którego nawet nie znasz… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

@humoreska Przy okazji gratuluję Tobie ostatniego homonimu. Podoba mi się jego konstrukcja, pomysłowość, uważam, że jest świetny.

1 polubienie

Dzięki, uczę się jeszcze…Ten ostatni wymagał lekkiej korekty co do rymu, ale sam pomysł mój:]

1 polubienie