Zagadki nr 100!

Szanowny autorze jubileuszowego wydania zagadek kolego @Bingola.
Z okazji takiego sympatycznego jubileuszu składam Ci najlepsze życzenia dalszej owocnej pracy, układania nadal tak samo ciekawych zagadek jak dotychczas i dziękuję za możliwość bycia jedną z “rozwiązywaczek” :slightly_smiling_face: :hibiscus:

5 polubień

Pod warunkiem, że nie będzie robił homofonów… :crazy_face:

Przynajmniej leśnych… :joy:

4 polubienia

Dziekuję szanowna koleżanko! Życzę Tobię równie okrągłego i rychłego jubileuszu ułożenia setnej zagadki!
xxxx

2 polubienia

Poświęciwszy nieco czasu tym zadaniom zauważyłem ciekawą rzecz.
Oto autorzy zadań pisząc o pewnej czynności, bez umawiania się, używali różnych określeń, każdy użył innego. Okazuje się że język polski jest bogaty w tej materii. image

2 polubienia

Powtórzył się mój anagram i rebus JOKO :grin:

1 polubienie

Ciii…, wiem o tem… :stuck_out_tongue:

Homofonow czy hełmofonow a moze homofobów

1 polubienie

Ja przez ten homofon Bingoli stanę się chyba homofonofobem leśnem… :joy:

2 polubienia

A nie lepiej pustynnym

1 polubienie

Nie. Z pustynnem homofonem dałbym radę.

Tylko mi nie mow ze jestes lisem pustyni vel Rommel

1 polubienie

Nie jestem, bo na pustyniach piwa nie ma.

1 polubienie

Fakt w wysokich temperaturach o piwo trudno

I z tym Twoim zdaniem się zgadzam @birbant. Z żadnej strony nie mogę go ugryźć, zęby sobie przyostrzyć?

1 polubienie

To już ożywiana mumia egipska jest mniej zemstowa niż ten Bingola.

1 polubienie

Rzekłeś.

1 polubienie

Ja już temu Bingoli taką tekstówką zasadzę, że mu buty spadną. Niewykluczam, że o Zebrzydowskim będzie… :thinking: :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie narzekajcie, wszystko w tym homofonie jest na swoim miejscu, trzeba tylko się dobrze po nim rozejrzeć, zważając na kluczowe słowa.

3 polubienia

A kto narzeka? Opinie wymieniamy… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Słusznie odrzucasz narzekania @Bingola. Przecież wiadomo że wystarczy zadanie rozwiązać aby się pozbyć wszelkich zastrzeżeń i wątpliwości. A do rozwiązywania trzeba się przyłożyć. image

2 polubienia