Zagadki nr 172

Jaki on indygo? W wiekszosci piorka blekitne …

1 polubienie

Nie boję się, bo moje oczy likopen przerabiają na światło i jakoś sobie z widzeniem w ciemnościach radzę. To znaczy nie zawsze, Ostatnio w nocy wracając z łazienki tak przy… uderzyłam w rower w holu, że mało palca od nogi nie złamałam. Paznokieć zlezie na pewno :joy:

1 polubienie

Na moje oko jakas dziksza odmiana wrobla :wink:

1 polubienie

U mnie też było podobnie. Na korytarzu miałem różne graty poustawiane i kto był, to się o nie przewracał.
Poustawiałem znaki ostrzegawcze: “Uwaga leżąca siekiera”, “uwaga wiadro z kisielem”, “uwaga zardzewiałe grabie” …
Wyobraź sobie, że od tamtej pory nikt już sobie krzywdy nie zrobił.
Może powinnaś też znaki w domu poustawiać? :face_with_hand_over_mouth:
Dodam, że pomysł sprawdzony - u mnie.

2 polubienia

Prawie dobrze … Niech koleżanka zajrzy do własnych zdjęć wróbli (na pewno takie ma) i sprawdzi jakie wróbelki mają dzióbki :grin:

1 polubienie

Mam tu tylko komodę i rower. Z komodą się nigdy nie biłam, a z rowerem już nie pierwszy raz. To pewnie dlatego tak mi się podstawia, że nie chcę na nim jeździć :wink:

1 polubienie

To na tą pierwszą już przygotowałem znak.
Wystarczy skopiować, nalepić gdzie trzeba i sprawa załatwiona.

2 polubienia

Dzięki. Co ja bym bez Ciebie zrobiła? Miałabym zupełnie nie ostrzeżoną komodę :smile:

1 polubienie

Wyszukiwarka wyswietla mi zaroslówka, gajówka, trzciniaczek, łozówka i na deser slowika.
Chyba faktycznie ten drób należałoby przesłuchać i to wydobywczo z zastosowaniem aresztu tymczasowego :wink:

1 polubienie

Nie ma za co. Wiesz, ilu ludziom już w ten sposób pomogłem?
Co ja się tych znaków narobiłem do chat.
Najróżniejsze, nawet ktoś kiedyś zamówił znak “Uwaga kocia kuweta”!
No wyobraź sobie, że kotu włazili do kuwety …
Ale to nie moja sprawa, znak zrobiłem, podobno już nie wchodzą.

2 polubienia

No i wśród tego tego ptasiego towarzystwa wymieniłaś jednego prawidłowego …

2 polubienia

No ale sam masz teraz mniej wesoło. Jak zrobiłeś ostrzeżenie na wiadro z kisielem i już Ci tam panienki w ten kisiel nie wchodzą, to nie zrobiło się smutniej?

1 polubienie

Czy to słowik?

1 polubienie

To nie jest słowik

Ten poniżej to słowik. Podobne są te ptaszki niestety…

Słowik rdzawy 01

1 polubienie

Po czymś jednak je odróżniasz. Tyle ich jest, że gdyby się zagłębić, to można się pogubić.

1 polubienie

Po głosie i po miejscu gdzie występują. Po samym wyglądzie te ptaki trudno rozpoznać. Słowik wśród trzcin nie będzie siedział a ten tak miał. Może na fotce tego nie widać, ale tak właśnie było. Obok sporych trzcin nad wodą był mały krzaczek i tam właśnie sobie ten ptaszek siedział i śpiewał dokładnie tak, jak reszta z jego gatunku. Nagrałem jak śpiewał i sprawdziłem.

1 polubienie

Tych zainteresowań faktycznie masz bardzo wiele. Chyba nie ma dziedziny, która by Cię nie zaciekawiła. :wink:

1 polubienie

A to z lapka, bo na telefonie to moze wrobla od kury sie da odroznic…

1 polubienie

To zostaje łozówka :wink: sadzac po Waszej dyskusji

1 polubienie

Brawo!!!

Tak, to łozówka

A tak śpiewała …

1 polubienie