Zagadki nr 186

Pod warunkiem, że rodzina załapała się na balkonizację. Znam tyle wiary, które nadal na nią czekają, że aż strach wspominać…
No chyba, że masz chody.
Wtedy to od ręki…
A gdy chodów nie masz
Są lata udręki…

2 polubienia

Dopiero teraz złapałem chwilę czasu by przyglądnąć się zagadkom. Słowne z kapcia, ale rebusy, to zemsty okrutne. Odpuszczam na dziś, jutro będę miał luzy, więc przystąpię…

4 polubienia

Wszystko machnięte kilka dni temu, wysłane, zdążyłem już zapomnieć.

Fajnie masz, że dopiero teraz sobie rozwiązujesz … Też bym chciał, ale już są rozwiązane…

4 polubienia

Uff…, poradziłem sobie, wreszcie z rebusem 2. Pomijając ekstremalność warunków, jakie mam, uważam, że rebusy w tej edycji sprawiły mi najwięcej kłopotu ze wszystkich dotychczasowych bingolskich zagadek.
Mam jeszcze godzinkę, postaram się, chociaż nadgryźć 187.

WESOŁYCH ŚWIĄT.

4 polubienia

To po co tyle piwa pił, po co?

Do jednaj sesji zagadkowej nie pije się wiecej jak wiadro piwa…
Widocznie musiałeś tą granicę przekroczyć. :grin:

WESOŁYCH ŚWIĄT!

4 polubienia

Piwa nigdy za dużo.

3 polubienia

Chodzą słuchy, że za rok Mikołaj piwoszom będzie dawał wannę piwa, żeby mogli się w nim kąpać. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Kąpać to można się w szampanie, a piwo się pije.

3 polubienia

…też!
Birbant1

2 polubienia

PORA NA ROZWIĄZANIA:

Rebus 1
Wazon żonkili (kołowy)
(żon kil i waz on)

Rebus 2
W pociągu mamy okazje poznać wielu ludzi
(Lu dziw, po ciągu mamy, oka, Z je P, oz, nać, ule iw wspak)

3 Kalambur
Strefy pożywienie
W aucie ma siedzenie.
PASA ŻER / PASAŻER

4 Homonim
Na tace ludzie składają ofiary,
By wspomóc wojny strasznej ofiary.

5 Anagram
Do tramwaju na przystanku wparował kanar,
Biletu nie miałem – opłata będzie karna.

6. Homofon Birbanta
Mate Parlov rywala uderzył,
ten padł na matę, ledwo to przeżył.

7. Rebus Joko
Kocham zimę i Mikołaja z podarkami
(ko, Cham z Mi wspak Ę i Mi, koła, jaz, Po, rad wspak, imak wspak)

8. Rebus Birbanta
Popieramy parki narodowe
(pop i E Ramy, parki, Ran wspak, O, do w E)

9. Z archiwum Antykwy
Zgierz
(z gier Z)

10. Z archiwum Bingoli
Od tego spotkania zależy przyszłość Malwiny
(ODT, Ego, spot, kania z A, leży przy SZ łoś, ćma, winyl kołowo)

WYNIKI:

Rozwiązania przysłali: @elsie @benasek @Joko @ihtiel @collins02 @Birbant

Specjalne wyróżnienie dla @Collins02 , który po raz pierwszy przysłał rozwiązanie – mojego homonimu i homofonu Birbanta. Mam nadzieję, że dołączy do grona rozwiązujących na stałe.

Gratulacje! :trophy: niech ma chłopak na zachętę!

7 polubień

Brawo dla collinsa! Ten fakt został jak najbardziej zauważony i z pewnością zostanie odnotowany dla potomnych!

7 polubień

Ooo…, nasz kolega @collins02 wykazał skrywany potencjał. Super! :+1:
Bardzo mnie jego tu występ ucieszył. Zauważyłem, że obie zagadki pokrywają się z jego poglądem i zainteresowaniami. Nie obce mu imię i nazwisko jednego z najlepszych półciężkich wszechczasów. Podobnie, jak Zbigniew Pietrzykowski.

7 polubień

@collins02 - gratuluję :1st_place_medal: :hibiscus:

5 polubień

Dobrze, iż rywalizacji u nas tu nie ma, bo, jak znam collinsa, to jest typ walczaka, czyli taki zawodnik, którego, jak nie “zabijesz”, nie wygrasz… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jestem już wreszcie na laptopie, ale czasu nie mam, zaraz zsuwam na warsztat, auto naprawiać swe. :expressionless:

6 polubień

Przewieziesz mnie jak naprawisz? :astonished:
Ja dzisiaj też tylko z doskoku i baaardzo rzadko. Wieczorem popiszę normalnie. Chyba. :wink:

5 polubień

Jeszcze nie skończyłem, kurna, części nie dowiezły. Pewnie popiły w święta…

4 polubienia

Te wszystkie jebusy z serii ILE CZEGO? mają zawsze to samo rozwiązanie.
Patrząc na ilość i złożoność pozostałych łamigłówek szaradziarskich, rozwiązaniem jebusu ILE CZEGO? jest zawsze DUŻO I TRUDNE
:crazy_face:

4 polubienia

“Szczerze mówiąc, nie wiem czemu się pan tak denerwuje…mieszka pan przecież w bajce a bajki nie istnieją” - w jakim filmie to było, a? :thinking: :sparkles:

2 polubienia

Bajki, jako takie istnieją. Tylko, że ich treść opisuje rzeczy nieistniejące. Czyżby…?

3 polubienia

potem krasnoludki się roześmiały a ten drugi powiedział “to się panu udało. Więc my według pana nie istniejemy?” …no tak, taki kultowy film to był. :sparkles: …z pierścionkiem i płaszczem …

1 polubienie