Zagadki nr 64

PORA NA ROZWIĄZANIA:

Rebus 1

Artur Partyka

(ar, tur, rap wspak, tyka)

Rebus 2

Opieka nad potomkiem obowiązkiem rodzica

(opieka nad Po, „Tomki”, Me wspak , OBO, wiązki, M rodzi Ca)

Zagadki językowe:

3. Homonim

Gdy prezes w swoim przemówieniu,

Znów pomysł niedemokratyczny zawrze,

To nie dziw się, że wśród opozycji,

Powszechne oburzenie zawrze .

4. Anagram

Po skończonym przedstawieniu,

Gdy chcemy podziwiać aktora .

To poczekajmy chwilę,

Aż podniesie się kotara .

5. Kalambur

Owadów ocena.

Brak światła, lub ludu zła cecha

Ciem nota – Ciemnota

WYNIKI:

Tym razem nikt nie miał kompletu rozwiązań, przyznam, że zdarzyło się to po raz pierwszy od bardzo dawna. Trudny okazał się homonim, co ciekawe, Antykwa i Aszka potraktowali go omyłkowo jako anagram i przysłali takie rozwiązania: stwarza – wzrasta; zapodał – zapadło. Najbliżej był Benasek z homonimami: wzbudza, wznieca, wyzwala, które choć bliskie tematycznie, niezbyt pasują pod względem językowym do obu zdań. Ale w nagrodę mają te osoby tytuł PÓŁMISTRZA :slight_smile:

@Benasek @gra @Aszka_J @ihtiel @kocieoczko bez homonimu

(wyróżnienie również dla @kocieoczko za wersję 2 rebusu: „Opieka nad posagiem …”) :slight_smile:

@birbant @Antykwa bez drugiego rebusu i homonimu

Na rozwiązania czekają, zaś, kolejne zagadki.

Potraktowanie homonimu anagramem powinno być karalne. Karą mogłoby być postawienie reszcie uczestnikom piwa … :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Benasek, :
Bez tytułu

3 polubienia

Przyłączam się.

Ale mam też coś innego:
Pojechał facet na --------,
spotkał tam babę, zrobił jej -------- :innocent:

Ale co to za cudo? Nazwij je kolego. To homonim, anagram, metagram, palindrom czy inna diablica :grinning:

Anagram, kolego, piękny anagram. :grinning:

1 polubienie

A teraz kalambur przymiotnikowy:

Zachędoż - niemieckie jest - igrek litera
ktoś zajefajny, jak jasna cholera… :kissing_smiling_eyes: :innocent:

To o mnie… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Coś się zroooobi benasku zabawa

1 polubienie

A ja siedzę siedzę, słucham pani Jail Kubackiej i podliczam filmy :slight_smile: Normalnie inny świat :upside_down_face:

2 polubienia

Coś kiepsko podliczasz, moich nadal brakuje :slight_smile:

Cierpliwości … Zanim skończysz pić za nasze zdrowie filmy będą :grin:

Już wczesniej wypiłem. Dwa kieliszki nalewki z aronii

3 polubienia

No tak… rebusowe naleśniki też nie wzięły się z niczego :wink:

1 polubienie

Włączę ją sobie dzisiaj, bo mnie wziąłeś i natchnąłeś :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Od dawna interesuje mnie sprawa wychodzenia z ciała i czytam oraz słucham wszystko co się da na ten temat. Mam parę osobistych przeżyć, o których nie wiem, co myśleć i szukam po prostu prawdy, jak pewnie wiele innych osób. Pani Kubacka opowiada tak niestworzone historie, że ktoś nieobeznany z tematem jest gotów ją posądzić o chorobę psychiczną …

2 polubienia

Powiem Ci, ze ja w swoim życiu doznałam jedynie trzech niewytłumaczalnych dla mnie zjawisk, tak nieprawdopodobnych, że do dziś na sama myśl…!! - wszystkie optyczne (a wzrok mi nie szwankował wówczas)
Jednak ani śmierci klinicznej nie przeżyłam, ani nie doznałam wychodzenia z ciała - może wszystko przede mną?
A może nie jest mi to dane…?
W każdym razie coś się czai, co czasem daje znaki… czego nazwać po ludzku nie potrafimy, coś niepoznanego - ja o tym wiem.

3 polubienia

Czasem jedno przeżycie wystarcza … Ostatnio przy porządkowaniu zdjęć zwróciłem większą uwagę na to jak występuje tam niebo nad miastami. Nad wieloma aż roi się od jakichś nieznanych obiektów. Na jednym z nich naliczyłem ich 14! Wszystkie w kształcie kuli a więc żadne ptaki muchy czy inne cuda. Podejrzewam, że gdybyś Ty swoje przejrzała, też znajdziesz. Ale to już temat przy stoliku i piwie …

3 polubienia

Pisałam, pisałam i post mi poleciał… :confounded:
Masz rację, przy stoliku i piwku będzie lepiej :slight_smile:

3 polubienia

Jak przy piwku, to ja z Wami. :blush:

3 polubienia

Przy piwku, mówisz?
Piwko

5 polubień