Zagadki nr 69

Pewien wędkarz
w czoła pocie
wieszał na ------
złowione ------

Może być taki homonim, panie mistrzu od tyranki Martynki?

5 polubień

Widziałeś, co napisałem na czacie u siebie? Święte słowa :slight_smile: Zarobiłeś 2 punkty !

1 polubienie

I jeszcze piwo musi być. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Piwem to Ci drzwi otworzę :smile:

1 polubienie

Przyjacielu mój! :smile: Ale do piwa, to ja leniwy nie będę. :innocent:

1 polubienie

Ale, żebyśmy potem nie otwierali piwa drzwiami. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

A Birbant rozwalił bank z moimi zagadkami, rozwiązał wszystkie sam w pół godziny! :trophy:

3 polubienia

I bardzo z tego się cieszę! :smile: Brawo ja!!! :sunglasses:

2 polubienia

Poniewaz nadrabiam zaleglosci (tylko w interesujacych tematach!) pytamowe zajrzalam na twoje zagadki. Zaczne jednak od wczesniejszych tych z rozwiazaniem, aby poznac tok twojego myslenia

1 polubienie

Zachęcam serdecznie!

1 polubienie

To bedzie dla mnie nawet konieczna odskocznia od fizyki kwantowej

1 polubienie

Dasz radę, Ja jakoś zacząłem, to i Ty sobie poradzisz, Śmiało na to ciało! :grinning:

1 polubienie

Te rebusy mi daja w kosc…
Ale trudno, zawzielam sie

    1. co moze znaczyc srodkowy pojemnik z ryba? i te symbole Gender (Frau) jak to po polsku nazwac?
  • Czy te panie to ptrzypadkowe, czy znane? Francja ok, ale sportowa? No i te szyny, tory czy cos innego jeszcze
  • Homonim zgadlam
  • anagram jeszcze rozmyslam
  • Kalambur dito
1 polubienie

@ata-ata to nie Francja, a logo ogólnie znanej organizacji sportowej w konkurencji, korą przedstawia sylwetka zawarta w tym logo.

1 polubienie

Ten pojemnik na ryby jest rzadkim polskim słowem, ale można go znaleźć w necie. Przynajmniej, tak mówił mi Bingola.

Tu chodzi o imiona tych pań, spójrz w polski kalendarz, data ich imienin jest podana.

Anagram może być trudny dla Ciebie, ale skojarz to z pewną epoką w sztuce i literaturze, albo z historią miłosną.

Co do kalamburu, to zobacz w necie słowa określające duchownych. W sensie negatywnym.

2 polubienia

@ZiraaeL
@birbant
Dziekuje
Nie wiem czy dam rade ale bede probowala

1 polubienie

Sport związany ze śmieciami.

1 polubienie

@birbant
czyje to imieniny wiedzialam bo sobie wyszukalam, ale dlaczego dwie panie i skad to A
Pojemnik na ryby znalazlam
Nazwe potrawy tez mam ale nie zgadza sie z tym obrazkiem pod nimi (nie wiem po co ten obrazek i co znaczy)

Jak masz, to obrazek już niepotrzebny. Sławną osobę rozgryzłem tylko po tym ostatnim, kolejowy. Znasz ją na pewno.

1 polubienie

Tyle, że to nie jest rebus kołowy, jak sugeruje @Bingola.

.chyba.

1 polubienie