Zgadzacie się ze mną, że gdyby wszyscy dorośli posiadali identyczne, odrębne mieszkania

Halo!
Jak sie na ten kanal dostac
Mozna przez internet?

W moich bajecznych, 50-milionowych HMP do niczego takiego nie dojdzie, bo w nich wszystko będzie rozwiązane kompleksowo. Nie będzie ani jednego bezdomnego, bezrobotnego, uwięzionego, nieszczęśliwego, niekochanego, pijanego, palącego, naćpanego, mięso- i rybożernego.

co zamiezasz stosowac? prozac czy pervitin?

4 polubienia

Jeśli obywatele będą zadowoleni z życia i szczęśliwi, nie będą im potrzebne żadne używki, patologie, naruszanie prawa.

a co ma spowodowac te szczesliwosc?

1 polubienie

Łatwe, atrakcyjne, spokojne, bezpieczne, bezstresowe życie.

czyli wegetacja jak roslina?

Czyżby Ci Iberia zaszkodziła? Nikt myślący nawet pomyślałby, że takim kryteriom podlegają rośliny.

Nie wiem, co masz na mysli, ale ja z roslinami za pan brat, czasem nawet wydaje mi sie ze je rozumiem

1 polubienie

te w szklarniach tak maja. ale potem wyniesione do sklepu umieraja.

1 polubienie

Rośliny to jak kobiety. Zasługują na uznanie, szacunek i miłość

2 polubienia

problem ludzkosci hodowanej pod kloszem opisal juz w 1960 Stanislaw Lem w Powrocie z gwiazd. wnioski nie sa szczegolnie budujace.

2 polubienia

Nie czytalam tego
Zainspirowalas mnie zeby siegnac po Lema. Nie wiem czy tutaj maja te ksiazke.
Ciekawe jaki jest niemiecki tytul

Jest!
Rückkehr von den Sternen
Nasza biblioteka nie ma, zobaczymy czy w bibliotece centralnej jest
Lem jest ponadczasowy!

4 polubienia

Mądrzej jest mnie czytać. Czy taki Lem rozumiał, że nie istnieje zysk z inwestycji w ekonomii, i że cywilizacja ludzka jest patologią, a Ziemia żywym Stworzeniem?

Mysle ze rozumial

1 polubienie

Wątpię, aby ogarniał ekonomię, bo wtedy starałby się ludziom otworzyć oczy, że są jedynym bezmyślnym gatunkiem na Ziemi, a może i we Wszechświatach.

Faktycznie tak jest. Tez sie zastanawialam dlaczego
Kupuje kwiatki doniczkowe piekne wybujale a niektore po jakims czasie “wymieraja”

1 polubienie

powinni miec - przynajmnie beletrystyke.

ja LEM-oniada :wink: