100 dni rządu koalicji 15 października

Jak oceniacie dotychczasowe działania ekipy Tuska?

1 polubienie

Dobrze. Trzecia Droga jak kula u wozu czy jak to się mówi

Oczywiście w kwestii aborcji

1 polubienie

Coś sie dzieje. A to juz postęp.
Cudów nie oczekiwalam.
Wybory samorzadowe to będzie cyrk, bo tak zwany teren rządzi się swoimi prawami. Wieś sobie, miasta sobie.
Na razie jest to zagadka,bo jesli chodzi o zmiany w kwestii zwiekszenia roli samorzadow nawet to chyba nawet jeszcze projektów nie zgloszono. Pewnie czekają na wyniki.

Wprowadzenie max. dwóch kadencji w samorządach zacznie obowiązywać dopiero od tych wyborów. Więc mozna spodziewać się, że wielu “zasłużonych” stołki utrzyma.
Więcej powiedzą wybory do PE.
Bo prezydenckie?
Na razie to tylko Hołownia wyrwał przed szereg i na “zdrowie mu to nie wyszło”.

2 polubienia

Tymczasem w Rosji:

Mogli to zrobić Ukraińcy?
Przeciwnicy Putina wewnątrz kraju?
Rosjanie walczący po stronie Ukrainy?

1 polubienie

Dajcie spokój z ta polityką, sa ciekawsze tematy.

5 polubień

Opcja prowokacja coś Ci mowi?

3 polubienia

Ale żeby tylu swoich?

1 polubienie

“Minister edukacji Barbara Nowacka podpisała nowelizację rozporządzenia dotyczącą prac domowych - poinformowało w piątek MEN. Zgodnie z nowelizacją od kwietnia w szkołach podstawowych prace domowe – z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą w klasach I-III – będą nieobowiązkowe.”
To teraz drogie dzieci pocałujcie misia w…

2 polubienia

Mnie to trochę niepokoi, bo władze Rosji już nie raz organizowały podobne akcje, żeby zyskać pretekst. Pytanie, do czego ten pretekst?

1 polubienie

Atak na moskiewski teatr na Dubrowce pamiętasz?
To bylo ponad 20 lat temu.
Ponoć tam byli Czeczeńcy. Ale przy okazji zagazowali 133 swoich.
Co do kilku zamachów też były podejrzenia, ze maczało w tym paluszki KGB.
To kolego jest Rosja.
Jakoś glownym bohaterom wieczoru, czyli wystepujacemu tam zespolowi wlos z głowy nie spadł.
I rozumiem, ze trzech zamachowców tak sobie po Moskwie przespacerowalo sie z paroma wiaderkami nabojow i ciężką bronią szturmową?

5 polubień

Pewnie do tego, żeby atomówkę posłać na Kijów.

2 polubienia

Ten przepis(max dwie kadencje) zaczął funkcjonować już od poprzednich wyborów samorządowych.

A to w takim razie jestem do tylu z informacjami. Sorry, za Pireneje nie wszystko dociera na czas.
Zdanowska w Łodzi mnie zmylila - bo niezatapialna Hania znów startuje.

1 polubienie

W każdym regionie kraju jest taki ktoś’ niezatapialny’ ale wszystko do czasu /pzdr ;>

1 polubienie

Skąd wiadomo że Kijów im nie odda?Tego nikt postronny nie wie…Ukraina ma elektrownie atomowe,fachowców ,od lat w tym siedzą.Oczywiście dawne czasy ZsRR ale wiedza i ludzie zostali.

1 polubienie

Ja nie jestem zaskoczony, ale mam nadzieję, że odświeżył ludziom pamięć. Kłamca zawsze kłamie.

Teoretycznie w 1990 zrzekli sie posiadania broni atomowej, ale faktycznie czort wie…

1 polubienie

Obecnie jest już wojna kulturowa pomiędzy tymi dwoma narodami. Już nic nie jest takie same jak wcześniej. Ukraińcy przez tą wojnę stali się bardziej nacjonalistyczni, nawet ta część rosyjskojęzyczna przestała kompletnie ufać Rosji.

1 polubienie

Stalin bez drgnięcia powieką uśmiercił ok. 60 mln swoich, w tym swego syna. Nie liczymy tu wojny.

Putin to pikuś przy nim.

5 polubień

Wojna o kulturę ;europejską czy azjatycką .Jak wygra Ukraina bedzie musiała zaakceptować pójście drogą tzw państw zachodnich.Jeżeli przegra,to Rosja narzuci jej co było przed laty i rewolucją pomarańczową, czyli witamy na dzikich azjatyckich stepach.Jednak na dziś walczą na zasadach swoich,choć Ukraina zaczęła po europejsku.Musiała jednak zaakceptować styl dzikusów,gdzie nie ma zmiłuj,a słowo dialog jest przyznaniem się do słabości.Wątpię czy znamy choć trochę prawdy co się dzieje po obu stronach i jak brutalna ona jest i jak jeszcze może być.

4 polubienia