12 lat od Fukushimy?

System jest systemem
Ewolucja? Ja harmonijnie. Trafi ziarno na swoje miejsce?

Ja tam czekam aż na skutek jakiejś aberracji hromosomów będziemy się mogli telepotrować.
Mam też inne fantazje na temat ewolucji.

Należy dziękować ewolucji, że nie ma fantazji wobec nas.

1 polubienie

Czyzby? Fantazy czy SF?
Bo startrekowcow od gwiezdnych wojen nalezy odeslac na pole

No raczej ma. W innym wypadku dyndalibyśmy na ognach głową w dół czepiając się gałęzi na okolicznych drzewach.

W sumie to nawet nie wiem jaka to kategoria. Idę w kierunku pragmatyzmu: skrócenie czasu podróży plus ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Gdybyśmy potrafili porozumiewać się telepatycznie nie byłoby rachunków za telefon.

Obawiam sie, ze juz by nas nie bylo

Jestem empatka. Telepatia? Czy jest możliwa?
Poslujemy się technologiami, ktore sa zdobycza ludzkości, ale jednocześnie mogą zamienić sie w pieklo

Jeżeli tak, to my, tzw ludzkość jesteśmy ogniwem w łańcuchu do powstania jeszcze inteligentniejszego bytu.

Ale, jak to zauważył Stanisław Lem, tak naprawdę, to wszelkie wstrząsy przetrwają organizmy najmniej skomplikowane, czyli jednokomórkowce.
Dopiero potem należy liczyć niesporczaki i karaluchy do rozwoju w coś bardziej skomplikowanego. Ludzie zaginą jako pierwsi. Zważywszy na kruchość naszego życia, to ma rację.

Ale gdy spojrzymy w wszechświat, to to, co dzieje się na Ziemi jest tak znikome, że tego nie w zasadzie nie ma.

1 polubienie

Kręcisz coś w ciemności.
Jeśli ewolucja miałaby jakiś cel, to by nie fantazjowała, a dążyła do jego realizacji. Entropiczna natura wszechświata zmusza ją do dążenia do najmniejszego z możliwych stanów energii. Pozycja przystosowanego do takiej pozycji osobnika dyndającego głową w dół na ogonie wymaga mniej energii niż np. pozycja dwunożna.

2 polubienia

Oj co przetrwa to wirusy albo priony
:green_heart:
Lem? Futurysta jest . Wielu przyprawial o ciężką migrene

Nasze elektrownie będą bezpieczne. Nie grozi nam ani trzęsienie ziemi ani tsunami. Jedynie ruskie pociski.

1 polubienie

Nie kręcę - dyndam głową w dół.
A gdyby tak się okazało, że celem jest nie mieć celu to mogłoby wyjść na to, że jednak fantazja.

Kazda amunicja kiedys sie wyczerpie. Zostanie walka na cialo z cialem. Zle widze sankcje.
Ruskie sa pozbawieni etyki

1 polubienie

A jeśli ewolucja zrobi zwrot o 180 stopni i zaczcznie przekształcać ludzi w coraz bardzie proste organizmy, żeby ochronić nas przed zagładą. Nie wiem - może niesporczaki mają zdolność telepatii.

Oczywiście, że każdy kij ma dwa końce.

A kto tam wie? Procesy chemii organiczne ?

Popatrzyłam na niesporczaki. :face_with_spiral_eyes:
Cóż… Hmm…

Przepraszam, ale tak biegły w przewidywaniach przyszłości, to ja nie jestem. Wymiękam.

1 polubienie

Dobry jestes jako indywidualnosc w zespole. Nie wimiekaj i nie pekaj, srezyny nie da się zespawać

1 polubienie