17 wrzesnia,1939 czyli nóż w plecy ze strony sowieckiego bandyty

Spokojnie. Już od Lenina, planowano tam Europę, a później co się jeszcze da. I na to są papiery.
Już rok 1920 przyhamował zapędy tej bolszewickiej dziczy, choć niewiele brakowało… Europa była wtedy cienka jak bibułka i gdyby nie bitwa pod Warszawą, zasrali by cały zachód. Lenin po klęsce warszawskiej wpadł dosłownie w szał.
Bolszewicy mieli to do siebie, że ich zamiary zawsze przerastały ich możliwości. Patrz, - dzisiejsza wojna na Ukrainie. Albo Afganistan.

Stalin był przekonany, że paktem R-M przechytrzy Hitlera, co było idiotyzmem z jego strony, bo w 36 wykończył całą swą kadrę oficerską. Zresztą, od początku realizacji Barbarrosy, obaj prześcigali się w głupocie militarnej. Hitler nie słuchał swych generałów, tu wygrywał Himmler, a Stalin całkowicie stracił kontrolę nad wydarzeniami. I wtedy można powiedzieć, że zachód wziął sprawy we własne ręce. Nie chce mi się tu opisywać szczegółów tego wszystkiego. Nadmienię tylko, że gdyby Stalin słuchał zachodu, wojna skończyła by się szybciej. Niestety, ale i zachód popełniał błędy. Skutkiem tego była żelazna kurtyna do 1990.

I tu musiałbym zacząć od roku 1920 i polskiej armii pod Kijowem, co jest jedną z bardziej niechlubnych kart w naszej historii i stawia Piłsudskiego w fatalnym świetle. Ale z tego zrobię osobny temat, żeby wyjaśnić, dlaczego doszło do rzezi wołyńskiej i dlaczego Ukraińcy sprzymierzyli się z Niemcami, w 20 lat później.

4 polubienia

Droga @okonek proszę ostatni komentarz birbanta o wyróżnienie :slight_smile:

1 polubienie

To Lenin był etnicznym Rosjaninem ale gdzie się urodził? Stalin o ile dobrze pamiętam i pamięć mnie nie myli urodził się w Gori w Gruzji

Lenin był Kałmukiem (naród mongolski z grupy ojrackiej) pochodzenia szwecko rosyjko żydowskiego ale urodził się w Rosji w Sybirsku

2 polubienia

Czyli był szwecko-ruskim Żydem XD

To też ale przede wszystkim był Kałmukiem taki naród trochę jak Tatarzy

1 polubienie

Bardziej jak Mongołowie chyba

Mongołowie i Tatarzy to nie jest jeden i ten sam naród

2 polubienia

Kałmuk kojarzy mi się z Kałczuk XD

Nie, Gruzinem był Stalin - Dżugaszwili, Lenin urodził się w Symbirsku, był Rosjaninem, ale matka była Żydówką.

2 polubienia

Pisałem wtedy już o Stalinie ale rozumiem że mogłeś nie zauważyć. Rozumiem że w miejscowości Dżugaszwili?

1 polubienie

Dżugaszwili to jego prawdziwe nazwisko, urodził się w Gori na Gruzji.

2 polubienia

Zrób, proszę, na ten temat niewiele wiem.
O reszcie (Ukrainie) mam pojęcie :slight_smile:
Co do planów rosji, to wiem, że gromadziła uzbrojenie ofensywne (tak też szkolili wojsko), a nie defensywne, więc miała w planie podbój. Jakiego kraju? Gdzieś czytałam, że chcieli iść aż do Paryża. Ale ja jestem tylko laikiem.

2 polubienia

Miałem kiedyś kurteczkę, Ale zawsze myślałem, że to była SZWEDKA.

.myliłem się. :thinking:

2 polubienia

…i uczęszczał do seminarium duchownego, bo wedle woli ojca, miał zostać popem.

.pop - nie mylic z papieżem.

2 polubienia

Niedługo zrobię.

2 polubienia

Bardziej według matki, bo była skrajną fanatyczką religijną, natomiast tatuś był szewcem i alkoholikiem, lał mamę i synka.

Tak, młody Josip uczęszczał do seminarium, ale go nie ukończył.

1 polubienie

Tylko został komunistą haha :smiley: Zniechęcili go równie mocno do siebie co Kościół Katolicki do siebie teraz Polaków :slight_smile: A zwłaszcza Polki

@birbant @anon52897632 kolorek dodany
Dobrej glowie…
Fanką Piłsudskiego nie jestem. Ogolnie dziadek to mi się zle kojarzy - zgred jakis? Tego po mieczu Niemcy zabili w Mauthausen

1 polubienie