18-latek musiał się powiesić, bo rządzące zgredy polityczne ze wszystkich

W PRL prawko można było zrobić po ukończeniu 16 lat i ja tak zrobiłem. Ale jazda do 18 roku życia tylko z opiekunem, który ma prawo jazdy. Mowa o amatorskim, bo na zawodowe od 18 i osobno od amatorskiego.

2 polubienia

Roznie, w Hiszpanii prawko na ciezarowki mozesz miec od 18 roku życia. Ale zdaj egzamin?
Co do aut? Na prywatnym terenie hulaj dusza. Byle okoliczny drobiazg łowny zdazyl uciec.
Na drodze publicznej? co 5 lat sie odnawia, ale badania sa mocno permisywne, tiyko gluchy i slepy by tego nie przeszedl.
Co do samochodow? Sa narzedziem - które ma byc sprawne, wiec przeglad techniczy co roku obowiazkowy dla aut po trzecim roku od wyprodukowania. Za brak ITV ? Miałeś zabawke.

1 polubienie

Ja tak mialam
Z aut to ja lubie limuzyny z wlasnym kierowca, wiec szansa ze bede zagrozeniem na dtodze?
Zmienili przepisy i prawko zrobiłam niejako od nowa majac 18 lat
Jak ze wszystkom @birbant kwestia wprawy, bo dobrymi checiami to kuzyni @Devil zarządzają

Nikt nie nauczył go poszanowania prawa, odpowiedzialności, zasad współżycia w społeczeństwie. Prawo jazdy można mieć, lub nie mieć, ale prawo obowiązuje wszystkich (ponoć równo).

Może jeszcze z samochodem? Bo po co mu prawko, jak nie będize miał auta. ma kraść??

4 polubienia