2 lata wojny

Ukraina wciąż walczy. Co może być dalej?
Co powinno być?

1 polubienie

Powinno być więcej broni dostarczanej Ukrainie

2 polubienia

Dalej, to Europa powinna się zbroić. Biorąc pod uwagę liczbę ludności i potencjał ekonomiczny, ruscy szans nie mają. Ale przy europejskiej bierności sytuacja może być nieciekawa.
A co z Ukrainą? Ukraina przegrywa sama ze sobą bardziej niż z Rosją.

4 polubienia

Jest zastój.
O ile ruskie sa nieobliczalni ile jeszcze będą to ciągnąć?
Chiny na razie zyskują na tym, wiec może zajmą się Tajwanem próbując zrobić coś w stylu Hongkongu tylko większego?
Afryka? Nie sztuką jest wysłać tam putinowskich agitatorów i tony kałachów. Tam rządzą kacyki i doraźny zysk plemienny.
Kluczem aktualnie sa dwaj staruszkowie - Trump i Biden. Upudrowani, ufarbowani, na kroplowkach i przyssani implantami zebowymi do koryta.
Wyraźny przyklad jak starzaje się swiat Białego Człowieka :wink:
Unijna Urszulka to przy nich podlotek :rofl:
Mentalnie też.
Co dalej z wojną? Życzyć sobie deszczowego lata, żeby ukrainskie bloto nie obeschło i czekac.
Tworząc porzadne europejskie zaplecze, bo ruskie hordy tak czy tak ruszą.
Krwi juz posmakowali

4 polubienia

Ja mam teorię, że Zachodowi jest na rękę, żeby ta wojna trwała jak najdłużej. Bo nawet jeśli ta wojna by się skończyła przegraną Rosji, to nie zmienia to faktu, że po wojnie Rosja będzie mogła szykować się do kolejnych wojen.

Nie sadze, by wojna byla Zachodowi na ręke. Po prostu putin dziala sam, kazda decyzje jest w stanie podjąc natychmiast. Europa potrzebuje na tym etapie dnie a czasem tygodnie. Druga sprawa to koszty. Jak w dobie powszechnych protestow rolników wytłumaczyc spoleczeństwu ze nie oni dostana, tylko pieniadze pójda dla Ukrainy? Europa jest wielka, kazdy kraj ma inny punkt widzenia i rózne spojrzenia na problem. Jak na takiej scenie maja sie szybko dogadywac przywodcy? Ta wojna w kazdej chwili moze sie rozprzestrzenic dalej i juz sredniomyslacy polityk zdaje sobie z tego sprawę. Co wtedy? Tez wojna bedzie na rękę? Chyba tylko amerykańskim firmom zbrojeniowym…

5 polubień

Czy Gruzja została zaatakowana od razu po wojnie z Czeczenią? Czy Ukraina została zaatakowana od razu po wojnie z Gruzją? Dla mnie to argument, że Rosja po każdej wojnie potrzebuje czasu. Nie wiadomo, jak długo wojna z Ukrainą będzie trwała, a po jej zakończeniu też nie od razu Rosja będzie gotowa na kolejną wojnę.

Drugi mój argument jest taki, że Zachód pomaga Ukrainie po trosze zamiast od razu dać tyle, żeby Ukraina była w stanie wygrać.

Kolego, mityczny zachód tez nie ma nieograniczonych zasobów.
Zby nie przypomniec ostatniej porazki jaka jest Afganistan

Poza tym zaangazowanie wojsk USA i czesciowo juz NATO to nie tylko Ukraina.
Czytales co sie dzieje z drogą morska Morze Czerwone - Kanal Sueski? Izrael jest beczką prochu. Irak na dzien dzisiejszy jest tak słaby, ze Iran nie mialby problemu jak w czasach Saddama.
Chinczycy na karku.
A ruskich tak łatwo nie rozwalisz, chyba, ze chcesz odfrunac w kosmos na kawalku radiaktywnej Ziemi jak tam jakis naćpany psychopata guziczk naciśnie.

1 polubienie

Zgadzam się. Państwa Zachodu będą musiały teraz 2% PKB wydawać na zbrojenia a niemiecki przemysł cierpi teraz energetycznie

1 polubienie

Niemcy sami sie chciwością na ruski gaz zalatwili.
Ale spokojnie, jest takie przysłowie - zanim gruby schudnie to chudego szlag trafi (albo jakos tak?)
Z tym zbrojeniem się Niemców to przez stulecia były problemy. Co jakas wojna to jej zakonczenie kończyło sie demitaliryzacja krajów przegrywajacych. Po I WŚ Niemcy (bardzo zgrabnie to obeszli, dzięki genialnemu bankierowi (ponoc IQ 143) Schachtowi Hitler zdobyl fundusze nie gdzie indziej jak w “mateczniku demokracji” czyli USA. Chciwość zaślepiła)
I oczywiście juz po II sprobowano innej metody, kto wie czy nie przy wspoludziale tego samego czlowieka, Schacht byl taczej pokojowo nastawiony, szybko popadł w konflikt z Hitlerem, zaliczyl nawet w 1944 internowanie w obozie koncentracyjnym. Jako “gość specjalny”.
Po wojnie uniewinniony, przynajmniej w zakresie bezposredniego udziału w ludobojstwie, zmarl w 1970 dozywajac 93 lat. Pochowany w Monachium.
Po co to piszę? Niemców dlugo przekonywano, ze w ramach współpracy (zachodnio)europejskiej mogą byc lokomotywą gospodarczą bez machania szabelką.
Owszem inwestowali w zbrojenia, ale jednoczesnie stawiali na konsumpcje i dobrobyt spoleczny.
Co oczywiscie wielu wkurzało.
I zdaje się dalej sa tacy co Niemcem straszą?
Ja uwazam, że teraz to trzeba im przypomnieć i postraszyć, ze ruskie nie tak dawno się w Berlinie panoszyli, od zjednoczenia minelo dopiero trzy dekady, a sprzatanie po sowietach? Ja wiem , że kosztowne, ale moze jednak dorzucic się do budowy solidnego płota a nie marudzic? Merkel jaka była to była, błądzić jest rzeczą ludzką, ale te niemieckie “socjalisty” to chyba na poziomie naszej pani Spurek, europoslanki, ktora bardziej się martwila doborem dań w poselskiej stolowce niz pracą?
@benasek ciekawa jestem jak Scholz jest odbierany w Niemczech?

2 polubienia

Ta wojna jest potrzebna rusko-ukraińskiej grupie oligarchów, którzy wspólnie ręka w rękę, bardzo zgodnie, zarabiają na niej najwięcej. Solidarnie okradają swoje armie i w ogóle swoje kraje. Są też główną przyczyną sytuacji na naszej granicy i pod względem transportu kołowego, i pod względem rolników. I co ciekawe? Tacy ludzie za Stalina bardzo szybko by wisieli, a tu, panie… i Putin, i Żełeński jakoś dziwnie bardzo tolerancyjni są w stosunku do tych magnatów. Zastanawiam się, czy nie odnieść tej sytuacji do upadku Rzeczypospolitej, bo mi tu się coraz większe analogie nasuwają.

2 polubienia

Idziesz spac czy sie obudziles?
Co do tej cyrylicowej oligarchii to ? Fakt, sprawa smierdzaca jak ruska latryna.
Wczoraj Zelenski malo co o wojnie nawijal a o ochronie ukrainskiej gospodarki …
Jeśli tak? To po co te 10 lat jatki z kulminacją przez ostatnie dwa lata?
Zatrucie srodowiska i potworne zniszczenia?
Albo zaczynają grac pod Trumpa? Albo uznali, ze na razie na UE wiecej nie ugrają i trzeba się przeorganizować?
Czort wie. Idę spac…

3 polubienia