383 Quiz wiedzowy

KLIK!

7/10, źle likopen, szczyt i kasza.

4 polubienia

wyszlo 10/10, ale z Leonardem to fuks, jako, ze za nim jako aktorem nie przepadam, jedyny film jaki widzialam z wymienionych to ten, gdzie go nie bylo :wink:

3 polubienia

7/10, likopen, szczyt i kasza. Dodam, że nie ściągałem od kolegi.
Jestem krótkowidzem i nie widziałem, jak zaznaczał … Okularów nie miałem.

3 polubienia

wyczuwam w tym jakas zmowe… :wink:

2 polubienia

7/10…Zle likopen,Batian i kasza.A miałem dureń jeden,znaczki z tym szczytem :slightly_smiling_face: Przynajmniej tak mi sie wydaje :innocent:

3 polubienia

no to juz spisek jakis zawiazaliscie? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

1 polubienie

A skąd tak koleżanka zna szczyty w Afryce i skąd zna dobrze kasze i likopeny skąd? :shushing_face:

kasze to znam, bo wroga trzeba :wink:
szczyt w Afryce to przypadkiem, ostatnio sie z geografii Afryki podszkalam.
natomiast co do likopenow? kiedys czytalam o blogoslawionym wplywie na organizm i przy okazji sie dowiedzialam w czym wystepuje – a ze to w przeciwienstwie do kaszy lubie to mialam “naukowa” podporke dlaczego :wink:

2 polubienia

9/10.
Nie znam szczytów Afryki. Tylko 1 znam. Ale to nie ten.

3 polubienia

Też 7 ale likopen i kaszę akurat znałam a szczyt utrafiłam na chybił trafił:D, a sok pomidorowy kupuję z powodu likopenu. Polecam. Obraz i film łoł źle i coś jeszcze. Chyba zacznę elsie pytania choć przeglądać.

2 polubienia

No właśnie- trzeba wiedziec co się je.

2 polubienia

jak na warunki afrykanskie leza od siebie kamieniem rzucic :wink:

1 polubienie

6|10 Źle; - likopen, batian, Ci Caprio i szczyt.

1 polubienie

8/10. A likopen wiedziałam na 100% od kilku już lat :stuck_out_tongue: W podgrzewanych (przerabianych) jest go więcej niż w surowych.

3 polubienia

To byly znaczki wydawane pod"protektoratem" brytyjskim jako"Kenia-Uganda-Tanganika".Chyba do pierwszej polowy lat 60-tych.Robilo to wrazenie wspolnoty i z punktu widzenia Brytyjczykow,tak to wyglądało.
Potem powstalo cos jak East African Community,skupiajace 6 panstw ale to juz z filatelistyką nie mialo nic wspolnego.I przyznam ze po rwandyjsko burundyjskich rzeziach,nie mam na te chwile pojecia,czy to dalej funkcjonuje.

2 polubienia

ja to ze wzgledu na to, ze Ty, @benasek i @Bingola zrobiliscie te same bledy w w quizie :slight_smile:

1 polubienie

Aaa…Nie doczytalem czy tez po prostu,pociagnalem wątek ktory mnie fascynowal :upside_down_face:

1 polubienie

Afryka to w ogole ciekawy kontynent, tyle, ze niestety szkoda, ze zaludniony…

1 polubienie

Jak dla mnie,na tym kontynencie skupia sie jak w soczewce,cala historia ludzkiej podlosci ale i zaklamania…
Jesli jednak,jak sugerujesz,odpuscic ludzkosc to jest to piekno bezdyskusyjne,czyste…Ostatnio obejrzalem zapomniany film z 1959 roku,“Killers Of Kilimanjaro”.Film przecietny ale wplecione zdjecia,sekwencje raczej dokumentalne,zapierają dech w piersiach.A juz szarża nosorożca oraz popisy hipopotamow i sloni reagujacych zloscia na widok karawany ludzi…Po prostu genialne!Niczym w powiesciach Henry Ridera Haggarda :smiley:

1 polubienie

Osiem.

2 polubienia