80 rocznica wybuchu II WS

dla mnie logiczne jest, ze tego typu uroczystosci organizuje sie w stolicy (tym bardzej, ze Westerplatte jak na razie jest terenem zaniedbanym i srednio repezentacyjnym), Grob Nieznanego Zolnierza, jak najbardziej OK
tylo co tam maja robic schody do samolotu (tfu, co ja pisze Smolenska) i pomnik brata blizniaka?

To nie wiesz,ze Kaczynscy wygrali wojne,bronili Westerplatte i Warszawe.

3 polubienia

Ale, żeby nie Kloss i Czterej pancerni z Szarikiem, to nie daliby rady.

1 polubienie

ja przedwojenna matura, wiec uczyli pewnie nieprawdy…

2 polubienia

Bez dwoch zdan,wtedy y byla totalna kleska.
Ponoc jeszcze harmonik z kosmosu walil z miotaczy pozytronowych do niemcow)))
Co to mu te dzila St.Lem odsprzedal)))

2 polubienia

Nas wszystko musi dzielić. Nawet święta i rocznice. Weterani nie o taką Polskę walczyli. Zmarnowana krew.

2 polubienia

Weterani to w grobach sie przewracaja.

3 polubienia

Piszesz to bijąc się w pierś? Xd

Szczególnie jak widzą nazioli zwanych narodowcami, świętowanie urodzin adofla, zadymy 11 listopada i transparenty z napisem “Biała Polska”.

5 polubień

I racje mial von Bismarck.
Ktory Twierszil,ze Polski nie sa sie podbic.
Jednak wystarczy im dac wladze,sami sie wykoncza.

4 polubienia

weterananow z wrzesnia to juz chyba nie uswiadczysz, w najleoszym przypadku jakies owczesne przedszkolaki zyja.
a co do podzialow? @Devil - po pierwsze takie imprezy przygotowuje sie z co najmniej rocznym wyprzedzeniem (a nie dwa miesiace przed impreza oglasza sie, ze “jest projekt”), organizacja tego w Warszawie ma swoj sens - chocby logistyka i zakwaterowanie VIP-ow, ambasady z reguly dysponuja niezla ochrona i mozliwoscia zakwaterowania swoich glow panstw, miasto na pewno jest lepiej przystosowane jesli chodzi o zabezpieczenie antyterrorystyczne.
nie zapominaj, ze PAD chce sciagnac wszystkich prezydentow panstw alianckich, Trump to sie raczej nie pojawi, pewnie przysle zastepce, ma byc dowodztwo NATO - idealny cel dla wielu moze nawet nie wrogich panstw a chociazby organizacji terrorystycznych.
mam tylko nadzieje, ze jakiejs defilady lajkonikow (czytaj spieszonych husarzy) nie urzadza?
i nie pomyla imprezy z dozynkami prezydenckimi w Spale?

3 polubienia

Masz nadzieje? . Dobrze ze to tylko twój problem :rofl:

Też uważam,ze Warszawa, to dobre miejsce na obchody, tym bardziej, ze Wieluń jest zaznaczony w uroczystościach.

2 polubienia

moj problem?
precedens juz byl…

4 polubienia

I co konie im uciekly,czy ktos zajumal)))

2 polubienia

padly w stadninie.

2 polubienia

Ruskie turysty też tam byli.

a o bitwie o Anglię i pod Kurskiem nie wspominasz? :rofl::rofl:

1 polubienie

Co ja na to poradze, ze pl. Pilsudskiego mnie zniesmacza…

1 polubienie

Dla mnie oczywiste nie jest…Dlaczego?
Wrecz przeciwnie!Powinno sie na tyle,na ile to jest mozliwe,wykonalne,upamietniac miejsca w ktorych cos w przeszlosci sie wydarzylo.
Inna sprawa jesli na miejscu jest jakis bajzel lub zapuszczony syf.Wszystkiego sie gozdzikami nie zasloni…

1 polubienie