A co straciliśmy dokładnie (oprócz pieniędzy) bardziej w Kwestii Zakonu Krzyżackiego za Warneńczyka ?

Ile okazji czy sans, żeśmy stracili, aby szybciej skończyć kwestię Zakonu ?

1 polubienie

No to ja poczekam co na to nas spec od historii @birbant

2 polubienia

Droga i sympatyczna koleżanko. Ze mnie taki spec od historii, jak z koziego zadka;patefon.

Kolego @anon52897632 zmobilizuj się i przeczytaj pana Pawła Jasienicę; " Polska Piastów i Jagiellonów" oraz “Rzeczypospolita obojga narodów”. Znajdziesz tam szczegółowe odpowiedzi na większość pytań, które mi zadajesz. Napisane to jest bardzo przystępnym językiem. Nie zrozumieć nie sposób. I zostaniesz pytamowym ekspertem historycznym. :blush:

2 polubienia

To Ja już chyba wolę poczekać na Historię na Szybko :innocent::stuck_out_tongue_closed_eyes:

A poza tym nie mam tych książek :upside_down_face:

2 polubienia

Historii nie da się uczyć na szybko. Po tej historii na szybko zaczyna się męczenie birbanta. :grinning: Zobacz w bibliotekach powinno tam być. Może i w necie znajdziesz?

3 polubienia

Na chomikuj.pl Jasienica jest. Nie tylko tytuly wymienione wyzej.

2 polubienia

Żebym jeszcze tam miał konto :confused:

Ale ok :slight_smile: W wolnej chwili jakoś za tydzień czy dwa sobie założę :slight_smile: Pytanie czy za to się płaci czy nie bo szczerze nie pamiętam xd

Zalozyc to piec minut, a doladowujesz przez sms. Za pare zlotych masz cos z trzy giga transferu. Pliki do 1 Mb zdaje sie sa bezplatnie.

1 polubienie

Tez sobie zobacze to “chomikuj”
Zaginala mi stara ale dobra ksiazka Psychologia Tomaszewskiego, moze tam bedzie. Jedna z najlepszych ksiazek o psychologii

1 polubienie

Jest i to u kilku uzytkownikow.

2 polubienia

@birbant skromnosc,to piekna cecha,ale zbytnia skromnosc,to juz szkodzenie sobie.
To ze nie masz,magicznych ''literek przed nazwiskiem,typu Dr.Prof. nic nie znaczy.
Szujo obkuty jestes na maksa)))

2 polubienia

Bo, to jest tak. Leoś, im więcej coś poznajesz, interesujesz się, uczysz, to dochodzisz do wniosku, że coraz mniej wiesz. Zdajesz sobie sprawę z tego, że tej wiedzy jest tyle, że do końca życia jej nie ogarniesz. To, co ja tu przedstawiam, to nie jest dużo, to kropla w morzu.
Już kilka tematów odłożyłem na później, bo okazało się, że mam w nich braki i muszę się podeprzeć, a tu gdzie jestem, takiej możliwości nie mam. A na lipę pozwolić sobie nie mogę, zbyt szanuję koleżeństwo z forum i mam zbyt wielki szacunek do historii, żeby “improwizować”. Pomylić się tak, co już mi się zdarzało, ale pokrywać braki wymysłami, jak to na YT zbyt często bywa, tego nie zrobię i już. Nie jestem tak dobry w znajomości historii, jakbym chciał.

2 polubienia

@birbant Bo Ty robisz to z zamilowania,to Twoja pasja, a wtedy odwalanie fuszerki,to oszukiwanie siebie.
Yotuberzy,czesto licza na ilosc wejsc i to jest ich kryterium,czesto jedyne.

2 polubienia

Dobrze to nazwałeś. Pasja, zamiłowanie. A jeśli chodzi o błędy historyczne, to i na Wikipedii, czasem je wyłapuję. Sporadycznie.

2 polubienia

Blad to blad,zwlaszcza w temacie historia,zawsze jest mozliwy,jak i w codziennym zyciu.
Ale czasem trafiaja sie kompletne porazki,jakby nie wiedzieli o czym mowia.
Ale coz,uwazam,ze czasem lepiej milczec i wyjsc na idiote,niz otworzyc usta i to potwierdzic)))

2 polubienia