A dlaczego można hajlować na marszu a nie można wywiesić na balkonie tęczowej flagi

Dziś takie pytanie jest.

3 polubienia

Nie wiem. To za hailowanie paragrafu nie ma?

4 polubienia

Bo ONRy są pod ochroną naczelnego wodza kraju…

To jest naprawdę duże zagrożenie!

Jak ty nic nie rozumiesz. Jak można tak nie ogarniać? Ty chyba nie jesteś patriotą? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Teraz się zajmujemy LGBT bo to wróg najstraszniejszy… obcy, nieznany, wyróżniający się strojem i fryzurą. Do tego nikt się za nimi nie wstawi, bo jest ich mało i do mainstreamu nie trafia czego oni chcą, lecz to co mówi o nich władza. To że ich tak mało, to też dobrze, bo jest ich mniej niż policji, zatem można ich prowokować i pacyfikować.
Póki co hajlujący są za władzą, więc się ich nie rusza… zwłaszcza że dziwnie byłoby ich atakować gdy się straszy żydowskimi spiskami przeciw prawdziwym Polakom. Ktoś mógłby doznać szoku poznawczego… Ale na nich też przyjdzie czas gdy w siłę urosną… i ich też się ukróci.
Dlaczego? Bo tak działa dyktatura: Najpierw idzie do władzy na barkach ideologicznych fanatyków… Później się wykoślawia, więc ideologiczni fanatycy im zbędni bo widzą że zmierza to nie w tę stronę. Się ich wycina i zastępuje śliskimi mendami bez żadnych skrupułów.
Co dalej? Dalej zwykli ludzie… ci którzy w ogóle nie rozumieją, że te pierwsze prześladowane mniejszości… to tracą te same prawa które wszyscy mają.

ps: Przed chwilą doradca prezydenta powiedział coś w stylu, że wieszanie tęczowych flag to atak na naszą spójność narodową… czyli już uznano gejów i lesbijki za obcych?

Gejów, lesbijek, transwestytów, transseksualistów… nie trzeba lubić. Nie trzeba im klaskać. Można sobie nawet krytykować. Ale nie wolno ich poniżać, bić, więzić i ograniczać im praw… naszych ludzkich praw… i obywatelskich praw. Każdy kto to robi, jest de facto przeciw każdemu z nas, zwykłych obywateli. Każdy kto to robi, jest zdolny do okazywania pogardy nam wszystkim. Więc nie dajcie sobie wmówić kłamstw i usprawiedliwień dla przemocy i bezprawia. Patrzcie, myślcie, bądźcie czujni na to co robi władza… i gdy kogoś krzywdzi, to wyrażajcie swój przeciw… nawet jeśli nie lubicie krzywdzonych.

5 polubień

:rofl: :rofl: :rofl: racja!

1 polubienie

Swoją drogą to bardzo miłe że w policji znalazło się aż 9 wielbicieli twórczości Bolesława Prusa, którzy postanowili się zaopiekować zapomnianym pomnikiem. Wszak tyle złego się mówi o czytelnictwie w Polsce. :wink:
z26202939V,Teczowa-flaga-na-pomniku-Boleslawa-Prusa--Interwen

Ja wiem… literatura nadal na dalszym miejscu bo czymże jest 9 funkcjonariuszy, którzy są wielbicielami Prusa Bolesława… wobec 20 funkcjonariuszy na każdej zmianie, pilnujących skrzynki pocztowej posła Kaczyńskiego Jarosława… No ale cóż, ważne że w ogóle wielbiciele literatury się zajęli zapomnianymi pomnikami twórców :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Żyjemy w czasach absurdu.
Od dosyć dawna zastanawiam się naiwnie, na podstawie jakiego przepisu prawnego oprawca w mundurze, a najlepiej dwóch takich, okładają bezbronnego, leżącego na ulicy CZŁOWIEKA pałami. Oczywiście ich repertuar i wyposażenie jest znacznie bogatsze, nie tylko tonfy mają.
Ale to nic jeszcze. Bardziej mnie zastanawia że nikt policji takiego pytania nie zadaje i policja nie musi się z tej zbędnej przemocy tłumaczyć. Dlaczego władza nie jest zasypywana takimi pytaniami przy każdej, jakże licznej okazji. Tak zasypywana że musiałaby odpowiedzieć. Nie pozwolić na omijanie tematu. Przemocy wobec wielokrotnie całkowicie niewinnego i bezbronnego człowieka. W jakim państwie tak się dzieje, w państwie demokratycznym? W państwie prawa?
Ja się rumienię ze wstydu wskutek naiwności tego pytania, ale ono mnie stale, przy każdym oglądanym obrazie w TV męczy.
Gdzie tu prawa człowieka, gdzie jego godność? Przecież takie potraktowanie pozostawi na tych ludziach niezatarte piętno. Nie zapomną tego władzy do końca życia.

5 polubień

Władza daje ludziom igrzyska… absurdu

4 polubienia

Dobre, nawet bardzo!

1 polubienie

Jaka władza, takie igrzyska.

2 polubienia