A gdyby była taka możliwość...?

… żeby mieć jakieś orginały dzieł literackich albo dzieł sztuki w domu, to co byś chciał/a mieć u siebie?
Ja pewnie rzeźbę Wenus z Milo i może Pietę.

2 polubienia

Maske Tutanchamona, parę opaslych dziel sprzed epoki druku, a wlasciwie, to czemu od razu nie przeprowadzic sie np do Kaplicy Sykstynskiej? Albo na Wawel (nie mam na mysli części wydzielonej dla nieboszczyków). Bo na to co bym chciala to mojego skromnego metrażu trochę malo…

2 polubienia

No Maskę Tutenchamona też bym chciał mieć; to dobry pomysł.

2 polubienia

Ja skromnie.Kilka obrazków Matejki,Malczewskiego,Łempickiej,Picassa i paru innych,gdyby ścian w mej “posiadłości” wystarczyło.

2 polubienia

Bitwę pod Grunwaldem - może metraż mieszkanie by mi się zwiększył :slight_smile:
A poważnie, to lubię Kossaków, szczególnie obrazy z końmi.

4 polubienia

Przygarnął bym jakis oryginał da Vinci

1 polubienie

Ja Van Gogha i Vermeera.

3 polubienia

Mięliśmy dawniej kopię poszerzoną o ponad metr,Madonny Sykstyńskiej,Rafaela Santi…Spadek po przedwojniu…Ale że za komuny bieda zaglądała w oczy cyklicznie,było sprzedać…Podobnie jak cudownie rzezbione pianino…
Czego stalinowskie psy nie dopadły,Gomułkowskie dokończyły…
Ale dzisiaj,gdybym miał wybór…Chcialbym miec Powołanie Mateusza,Caravaggia albo któreś z dzieł Vermeera.Constablem też bym nie wzgardził :wink:
Dzieła literackie…Hmmm…Wolę czytać niż oglądać ale coś z Dickensa z pewnością ozdobiłoby regał :wink:

1 polubienie

Tego bym nie zniósł.Od razu mam przed oczami tow.Winnickiego i Alternatywy-4 :rofl:

1 polubienie

Gajos mistrzowsko oddał klimat tamtych czasów :slight_smile:

2 polubienia

No to proponuje cos z Velazqueza?
Panny dworskie?

Tez wielkie, ale tak zle sie nie kojarzy :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Absolutnie ulubiony obraz mojej zony!

1 polubienie

Szczególnie gdy udzielał wywiadu w tv oraz gdy poganiał prezesa spółdzielni mieszkaniowej bo"ludzie czekają" :joy:
Fakt.Gajos mistrz!!!

2 polubienia

Troche się przed nim w Prado nasiedzialam. Jest to arcydzielo.

1 polubienie

Uffizi we Florencji i Prado właśnie,to moje dwa cele na spokojniejsza przyszłość…

2 polubienia