A jak myślicie ? Czemu pojawiają się populiści pokroju Korwina Mikke ? Czy to tylko chęć dorobienia się?

Ja to po niemiecku napisałem, bo przysłowie stamtąd pochodzi. W ten sposób określiłem jego poglądy.

2 polubienia

Bo oferują ludziom zaspokojenie potrzeb uchodzących za nieracjonalne. Na przykład zniesienie podatków. A wystarczy niewielka grupa zwolenników, żeby zapewnić populiście dostatnie życie.

3 polubienia

tylko, ze Korwin Mikke postulujac zniesienie podatkow socjalu nie obiecuje, natomiast populisci obiecuja. i do tego lakomym okiem patrza na uapanstwowienie wlasnosci prywatnej i lubia centralizacje zarzadzania.

3 polubienia

Korwin nie jest populistą!I nigdy nie byl.To jest wlasnie skutek tego ze w Polsce nie ma prawicy.Metlik pojeciowy…

3 polubienia

No to jak określić inaczej kogoś kto twierdzi, że Rosja jest naszym sojusznikiem ? Po prostu kłamcą, ignorantem, idiotą ?

Bzdura!Jest to jedna z opcji,przekorna ale wcale nie az tak nierealna.Wystarczy przestac gadac o Katyniu i Smolensku,nie deptac po odciskach ich pychy narodowej a wszystko bedzie od razu w innym światle.
Pytanie,czy warto…I czy stac nas na zamienienie wlasnej dumy na jakies wymierne korzysci.
Rosja jest bardzo blisko i wypada brac to pod uwage.Idioci nie biorą.

2 polubienia

Wiadomo, że jakieś interesy robić można, ale całkowicie się obrócić to właściwie byłaby głupota :confused:

Rosja nie jest atrakcyjna cywilizacyjnie nawet dla Ukraińców :confused:

Przebywając na zachodzie,zauwazylem ze wlasnie Zachód jest malo atrakcyjny ze swoja poprawnoscia polityczna,brudem,hedonizmem,koszmarną tv.Tylko kasa oraz dorobek minionych pokolen.
W Rosji odrzuca mnie tzw.homo sovieticus czyli fakt ze mentalnie dalej są komuchami a nawet stalinistami.Ale odwracanie sie od nich tyłem,nie stanowi żadnego rozwiązania.

2 polubienia

Przykładowo można Rosjanom sprzedawać jabłka i inne jedzenie. Oni mogą nam sprzedawać surowce przy czym już próbujemy uniezależnić się od ewentualnych szantażów Rosji związanych z dostarczaniem surowców energetycznych.

Dodatkowo Niemcy nie prowadzą polityki rewizjonistycznej a Rosja owszem …

EDIT: Wiadomo, że żadna skrajność nie jest dobra. Z drugiej strony idealnie po środku to też sztuczna głupota …

Rosja wcale nie jest aż tak blisko bo poza obwodem kalingradzkim właściwie jest za Białorusią i Ukrainą i to we współpracy z Ukrainą czy Białorusią bym jak już upatrywał czegoś dużo sensowniejszego … Natomiast Korwin w zwyczaju miał demonizowanie Ukrainy i wychwalanie Rosji w niebiosa co z historycznego punktu widzenia jest głupotą …

Rosja a wlasciwie ZSRR juz nas raz zalatwil stajac sie odbiorca calej lub prawie calej produkcji rolnej i przemyslowej :wink:
rynkow zbytu trzeba szukac na calym swiecie i stawiac na jakosc produkcji - a z tym drugim gorzej. biedajedzenie to i Rosja sobie wyprodukuje, a z towarami wysokiej jakosci roznie bywa.
cos Ty sie tej tematyki chinsko-rosyjskiej uczepil? oni sie nie pozabijaja, przynajmniej nie od razu, Chinom potrzebne rosyjskie surowce, a Rosja nie ma rozwnietej produkcji dobr doczesnych jak Chiny.
zreszta jak obserwuje rosyjski pinterest (i to nie panienki, a ich pomysly na rekodzielo, sposoby podawania jedzenia czy ogolnie pomysly na zycie? to bys sie bardzo zdziwil jak wysoki poziom reprezentuja. takie uogolnianie do niczego nie doprowadzi.
czy Niemcy nie prowadza polityki rewizjonistycznej? optymista.
ja sie zgadzam z @collins02 , ze z Rosja i krajami postsowieckimi jest problem - tam ludzie juz tak przesiakli ta zwyrodniala wersja komuny, w koncu to 100 lat czyli minimum piate pokolenie wychowywane w tym duchu, ze raczej malo prawdopodobne, zeby zaczeli myslec innymi kategoriami. moze jednostki, ale na pewno nie jako narod czy spoleczenstwo.
stwierdzenie, ze Rosja to stan umyslu nie mija sie z prawda.

1 polubienie

Dopiero zaczynam oglądać ale już robi się ciekawie :wink:

wczesniej czy pozniej sie dowiemy.
ale ja zakladam czarny scenariusz - czyli marionetki ciag dalszy.

1 polubienie

Ja z doświadczenia powiem, że strach też mi tak podpowiada, ale nie musi być on prawdziwy … I obym miał rację, że jest on nieprawdziwy …

1 polubienie

Tutaj mamy o rozwoju Nord Stream 2

PS. My z kolei będziemy tworzyć gazociąg do Białorusi jakoś z morza (w sensie z Bliskiego Wschodu), aby wesprzeć Białoruś …

https://www.youtube.com/watch?v=oUFwkDpm47Q

Co do tego to teraz już nawet sam Krowin się poprawia w zeznaniach - pewnie mu głupio za to dawne pieprzenie … Wszyscy pamiętamy jak JKM chrzanił, że Niemcy są naszym wrogiem, UE powinna zostać zniszczona i że Rosja jest naszym sojusznikiem … Jak Mnie te jego głupie wypowiedzi denerwowały, a tutaj proszę bardzo co powiedział JKM … Słuchajcie od 5:50 do 7:05 …

A zawsze tak pusto gadał, że Rosja jest naszym sojusznikiem - żałosne, ale jako, że jest politykiem to wiadomo, że wszyscy często gadają głupoty, a jeszcze bardziej mnie śmieszyło jak się ludzie podniecali, że Niemcy są takie be, a Rosja taka wspaniała …

PS. Co do tego jak mnie wyśmiewano, to pamiętajmy, że wszystko płynie i wszystko się zmienia … Generalnie nic nie jest takie proste chociaż Łukaszenka zawsze grał na niezależność od Moskwy, nawet przy dużej współpracy z Rosją, jaka z jego punktu widzenia jest konieczna …

Co do reszty to co najwyżej półprawdy … Szkoda gadać … JKM wytyka Le Pen, że mówiła bez sensu, a sam mówił bez sensu, aby osiągać cele polityczne …

Czytaj: hipokryzja w ch*j …

Dodatkowo sam JKM przyznał, że Niemcy są naszym głównym partnerem handlowym …

I teraz pytanie jaki w tym wszystkim sens XD ?

A tutaj c. d. do kwestii sytuacji na Białorusi …

Korwin Mikke to przyklad nie tyle populizmu co hucpy i odwracania kota ogonem
ale co sobie pogral w karty i pobalawal za cudze pieniadze to jego

3 polubienia