A jak myślicie ? Czemu pojawiają się populiści pokroju Korwina Mikke ? Czy to tylko chęć dorobienia się?

Jak wy na to patrzycie ? Bo większość z was żyje dłużej niż ja … :face_with_monocle:

1 polubienie

Za wytykanie mi wieku,
Nie odpowiem młody człowieku :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Powodów jest tyle, że w tym momencie nawet nie chce mi się nawet części z nich wymieniać. Co zaś się tyczy długości życia, jak zwykle wiele zależy od punktu odniesienia - przykładowo niektórzy żyją połowę tego co inni a przeżyją cztery razy więcej, niż ci co żyją dłużej. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Szczególnie łobuzy z owsikami w tyłku :stuck_out_tongue_winking_eye:
O, właśnie wśród tych młodych buntowników, najwięcej Mikke-go zwolenników.

1 polubienie

nazwanie Korwin - Mikkego populista?
to, ze duzo gada i nie zawsze najmadrzej to jeszcze nie populizm.
populisci to PiS - gatunek politykow rozdawaczy nieswojego, rozpowszechniony i trudny do wytepienia.

6 polubień

To fakt, Korwin-Mikke mówi dożo i czasami właśnie za dużo. Natomiast opinie o nim są na wyłącznie na podstawie tego, co powiedział “za dużo” ;).

1 polubienie

Haczyk jest taki, że nie podałem ile mam lat :wink:

1 polubienie

Nie zawsze najmądrzej, mimo to mądrzejszy od większości małomównych, ślizgających się po scenie politycznej.

I wiedzieć nie chcę, foch na jament :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

W szczególności mówiąc o Korwin Mikke populista mam na myśli to, że demonizuje on Turcję, a gloryfikuje Rosję, co z naszej perspektywy jest całkowicie pozbawione sensu …

Nie wiem - może zmienił zdanie na ten temat - już od dawna go nie słucham … Pozostaje jedynie Jacek Bartosiak :wink:

Nawet jeśli czasem jakieś błędy popełnia w percepcji chociaż póki co żadnego nie zapodaliście za bardzo to i tak pozostaje może poza birbantem najciekawszą osobą do słuchania …

Bo np taki Korwin czy Maksiu to kompletnie odstają … :confused:

Od Macierewicza, Ziobry czy Krystyny Pawłowicz to na pewno … No i jeszcze by się paru znalazło … Z tym, że jego prorosyjskość … :confused: Strasznie odstrasza … Tak jakby nie wiedział o pakcie Ribentrop-Mołotow, Katyniu, zsyłkach na Sybir itd … Czy nawet komuniźmie, którego jest tak zawziętym wrogiem … Dla mnie to jest tak szczerze to żałosne …

I to pieprzenie, że Rosja jest taka wspaniała, a Niemcy w kompletnym upadku … To jest dopiero dramat, bo każdy trzeźwy wie, że jak już to jest na odwrót …

2 polubienia

Korwin populistą? Nie sądzę. Według mnie jest zaprzeczeniem populizmu.
Kiedyś to był gość, ale od lat zaczął niespójnie plątać się w zeznaniach, czyli w poglądach.
Jak go znam, to już odpuścił wielką politykę. Długi spłacone, dostatnie życie, młoda żona. Osiągnął co chciał i resztę ma, tam, gdzie pan możesz pana majstra w dupę pocałować.

5 polubień

To jakie były kiedyś te jego poglądy ?

1 polubienie

Zawsze skrajnie prawicowe. był przeciwnikiem demokracji, ale na niej się wybił.

2 polubienia

I dlatego uważasz, że “kiedyś to był gość ?”

1 polubienie

Nie dlatego. Ja pamiętam jego artykuły w prasie pod koniec lat 80. Były odważne, niekoniunkturalne, bardzo rzeczowe, logiczne, pisane jasno i zrozumiale dobrym polskim językiem. Z nastaniem demokracji zaczął się gubić. Zaczął pisać pod siebie, pod osiągnięcie zamiarów politycznych jakie miał. Prezydentem nie został, ale posłem i europosłem, tak. I o to mu chodziło. Kasa misiu, kasa.

4 polubienia

A jakie miał poglądy i na jaki temat w nich pisał ?

EDIT: Czyli to typowy cwaniak jak większość polityków :wink:

1 polubienie

PS nie wiem czemu często jak nic nie poprawiam to znika cytat i pokazuje to jako zmianę chociaż nic nie zmieniłem …

I muszę zrobić “drugą zmianę”, aby to poprawić …

Z kolei jak coś z-edytuję czasem i nawet napiszę, że EDIT: to nie pokazuje, że było coś poprawiane … Dziwne to to xd

Prawicowe. Silny żyje, słaby ginie. Precz z pedałami, zasiłkami, a kobieta 3 x k. Kinder - Kirche - Kueche. Czyli, dzieci kościół, kuchnia.

2 polubienia

A to on zna niemiecki ? I jest antyniemiecki w swych poglądach ?

Widać nie zna historii własnego kraju … I widać o historii Niemiec ma wątpliwej jakości pojęcie …

1 polubienie