A jednak posłuchano mojej uwagi i dołączono zdjęcie miejsca dramatu.

OBOWIAZKIEM KIEROWCY JEST GO PRZEPUSCIC.
Koniec i kropka.
Podyskutuj z policjantem w takiej sytuacji.
Zapytaj @birbanta,jest doswiadczonym kietowca miedzynarodowym,nie tylko dookola komina jezdzi,jak w innych krajach jest to postrzegane.
Nie twierdze,ze nie ma swirow,wszedzie sa,lecz pieszy jako potencjanie duzo slabszy ma zawsze na prsejscu bezwzgledna pierwszenstwo.

Uwielbiam takie tematy w których przez cały dzień dwie strony mogą pisać cały czas to samo… Wiem że pieszy ma pierwszeństwo ale kierowca nie jest maszyna i pieszy ma się rozejrzeć… Nie ma tak że ma pierwszeństwo i ma przechodzić i nie patrzeć na auto tylko iść i koniec…

Vhwila.
Sa swiatla,sa pasy
Jest w miescie.
I ma prawo rozjechac pueszego,bo ten sie nie obejrzal
I Brawo Ty.
Stad tez Polska jest niebezpieczna.

Ty specjalnie to piszesz? Udajesz tak?
To ty piszesz ze ma prawo nie ja.
Jest droga z ograniczeniem do 70 na godzine… Nagle jest przejście, przed przejściem trzeba zwolnić do 50… Na drodze jest duży ruch. Wchodzisz na przejście widząc że z obu stron nadjezdzaja samochody a ty nie wiesz na sto procent że cię przepuszcza? Brawo ty

1 polubienie

W miescie/terejia zabudowanym ograjnczenie do 70km/h?
Hm musialo cos sie zmienic w przrpisach.

A od kiedy to przejście jest tylko w miastach? I tylko w terenie zabudowanym. Zresztą tak samo jest w mieście przy 50 na godzinę i braku swiatel… Jak można wchodzić na przejście bez popatrzenia czy coś jedzie czy nie

A gdzie masz przejsvia dla pieszych,poaa terenem aabudowanym.
50km/h w miescie,to szyboosc maksymaona.do ktorej musza byc odpowiedmie warunki
To nie szybkosc obowiazkowa.
Szybkosc wedlog prawa o ruchu drogowym,nalezy dostosowav ro warunkow jazdy,nie fo wahi buta na gazie.

Hola, hola, ale ja uważam, że nie odnosząc się tego filmiku, gdzie jest ewidentna wina tego kierowcy, to jednak koledze @GumowyKrokodyl racji odmówić nie można. Nawet przy najbardziej restrykcyjnych przepisach, jakie są np w Holandii. Bo, nic, ale to nic nie zwalnia do myślenia. Nawet najlepszy kierowca jest tylko człowiekiem i statystycznie błąd popełnić musi. To jest nieuniknione. Mi się też raz w Holandii zdarzyło, choć do nieszczęścia było daleko jeszcze. Zauważyłem, że w krajach zachodnich, piesi mający status świętych krów na pasach wcale nie pchają się pod auta. Tu każdy grzecznie czeka, aż auto się zatrzyma. Z tym, że zdecydowana większość tych aut, jednak się zatrzymuje.

Problem w karach i ich ściągalności. Gdy kogoś raz porządnie zaboli kieszeń, to już na drugi raz unikał tego bólu będzie. Dlatego uważam, że tego buca z filmiku powinno się bardzo mocno ukarać. Dwukrotnie; za wjazd na pasy i za jego “bokserstwo”.

Podam przykład z innego wykroczenia. W Niemczech widuję, że więcej, niż połowa kierowców w czasie jazdy ma telefon przy uchu, a w Holandii, to niezmiernie rzadko spotykany przypadek. A dlaczego? W Niemczech to; 25 do 50 euro,a w Holandii, 250.
A we Francji, to już nawet przez zestawy głośnomówiące zabronili, a kary są okrutne, dla cudzoziemców nawet okresowy zakaz wjazdu na teren kraju.

3 polubienia

Są przejścia poza terenem zabudowanym przecież to normalne… Poza terenem zabudowanym też są domy a jednak prędkość nie jest już do 50 na godzine…

Ja się zastanawiam dlaczego ue wymyśla nam jakieś czytniki znaków w nowych autach. Uważam że powinno być obowiązkowe by był w aucie zestaw głośnomówiący. A jak nie używasz zabranie prawka.

1 polubienie

W ciężarówkach już są wprowadzane tzw zestawy bezpieczne.

ale to powinno być obowiązkowe

A co to wedlog definicji,jest teren zabudowany.?

Tam gdzie spełnia to określone Kryteria… Nie znam definicji na pamięć… To że są domy to nie znaczy że jest teren zabudowany… Bo może być 5 domów obok drogi i zrobione przejście i nie być teren zabudowanym więc nie być ograniczenia do 50 na godzine

Myślę, że będzie.

Moje kryterium jak auto kupuje czy ma głośnomówiący
Bus nie miał ale już dostał więc jest oki.

1 polubienie

To nie mamy o czym rozmawiac,

1 polubienie

Dzieki