A jednak posłuchano mojej uwagi i dołączono zdjęcie miejsca dramatu.

1 polubienie

W sumie głupia śmierć i smutna historia a jeszcze bardziej ta z 2018roku. Nigdy nie rozumiem takiego chaotycznego zachowania ludzi… Tak samo jak to wchodzenie na przejście dla pieszych… Ale o tym to można pisać i pisać… Gość zostaje potrącony na przejściu oficjalnie z winy kierowcy bo on był na pasach a kierowca nie chamowal… A nie oficjalnie to gdyby ten pieszy upewnil się że nic nie jedzie, albo przepuścil tego pirata drogowego to by zyl… xd dlaczego ludzie wchodzą na przejście dla pieszych bez swiatel nie rozglądając się… Ja nawet wchodząc na przejście gdy mam zielone światło to patrzę z niepewnością na zbliżające się samochody… Tylko ja taki… myślący? :rofl:
No ok, sytuacja z wiaduktem to trochę co innego, chciała pomoc… ale ja nigdy nie przeszedł bym przez coś nie upewniajac się co jest po drugiej stronie… Nawet przez płot do sąsiada i nawet w dzień XD … W sensie zanim bym się na niego wspiął, to pierwsze wszedł bym przez bramę i zobaczył co jest z drugiej stronie. …
Albo nigdy nie mogę zrozumiec jak ktoś woli dostać po mordzie lub ryzyko dostania XD ale musi się postawić komuś zlemu i wystartować do niego z rękami w obronie gdy ten go zaczepia lub obraza… A wystarczyło by odpuścić, zignorować, przeczekać, “być frajerem” itp ale mieć wszystkie zęby… A i nie mam na myśli jakiegoś prześladowania czy gnebienia w szkole, tylko coś jednorazowego…

1 polubienie

Weź się zdecyduj w końcu co chcesz napisać… :smiley:

1 polubienie

Aż skasowałem… Ale wróciłem bo ktoś odpisał XD

Zaraz wycofam swój wpis :smiley:

Znaczy sie drogi dla swirow?
Prsepisy ruchu drogoweho,dla frajerow?
Na cholere ten pieszy wychodzi z domu?

Piszę jak jest. Ludzie nie myślą na ulicy…

Taaa kierowcy natomiadt mysla.
Ciekawe,czy wyjezdaajac z podporzadkowznej,tez sie nie zatrzymuje?
Nie tam sie zatrzyma,bo jakis TIR moglby mu zrobic akuku,
A co taki pieszy,odbije sie od maski i najwyzej glowa szybe rozbije.

I znowu to samo… Ja nie mówię że kierowca jest lepszy ale nie bronię pieszych… Bo pieszy to bezmozg który wchodzi i nawet się nie rozgladnie… A potem ze miał pierwszeństwo… I co z tego że miał… Niech sobie go w dupe wsadzi bo i tak nie żyje… Rozjechal go pirat drogowy bo pieszy chodzi na pamiec

Drogi szybkiego ruchu usytuowane wysoko mają miedzy pasami szczelinę i jest to zgodne z prawem. Ustawodawca nie przewiduje że na drogach gdzie nie wolno przebywać pieszym będą… piesi.

2 polubienia

Ty masz jakiś fetysz?

Oznakowane przejscie dla pieszych.
Czeho jeszcze wiecej chcesz.
Po cos wymyslono przepisy ruchu drogowego.
Przed przejsciem nalezy zwolnic i przrpuscic ewentualnych pieszych.
To OBOWIAZEK kierowcy.nie prosba,czy pobozne zyczenie.

1 polubienie

WIEM TO… Ale wam jest ciężko zrozumiec czasami… Chodzi mi o to ze pieszy nawet jak ma zielone światło to MA SIĘ ROZGLADNAC jeżeli nie chce być rozjechany pdsez pirata przez pijaka czy przez zabójcę… Wy tego nie rozumiecie…? Wiem że są przepisy i pieszy ma pierwszeństwo… Ale co pieszmu z tych przepisów jeżeli rozjedzie go auto mimo że miał pierwszeństwo? Gdyby pieszy się rozejrzał to zauważył by pijaka i mu ustąpił…

cmentarze są pełne tych co mieli pierszeństwo

No właśnie.

Moja pani po zrobieniu prawka prawie nas pod ciężarówkę wje… bo ma pierwszeństo. Ja mam teraz duże auto i nadal uważam kto mnie nie widzi

Owszem masz racje.
,strzezoneho pan Nog strzeze’’
Ale za wymuszenie pierwszenstwa na pieszym,powinny byctakie kary,zeby do konca zycia zapamietal,lacznie z konfiskata pojazdu. Dozywotnim odebraniem prawa jazdy.
Nie ,owie tutaj o wtargnieviu na jezdnie w miejsvu niefozwolonym,a o przejscu dla pieszych.
Powiedz mi dlaczego taki s2ir,zatrzyma sie wyjezdzajac z podporzadkowanej ulicy,na ruchliwa droge?
Przypadek?
Nie 9bawia sie konfrontacji z silniejszym/wiekszym pojazdem.
Zwykle wyrachowanie,brak poszamowania praw innych.

1 polubienie

Ale to nie chodzi o to ze ten kierowca to ten “zły”… Zauważyłem w Polsce że mnóstwo kierowców po prostu nie zauważa tego że przed przejściem stoi pieszy i czeka na przejście… I przejeżdża… Albo o tym nie myśli… Nie ma nawyku takiego… A co dopiero jakbym chciał wchodzić na takie przejścia bez upewnienia się czy ten kierowca zacznie chamowac xd a niektórzy właśnie wchodzą i są wypadki

Wiec nie powinien posiadac prawa jazdy.
Nie ogarnia przestrzeni dookola siebie,stwarza tym zagrozenie.

1 polubienie

Czyli ponad połowa kierowców w Polsce powinna nie mieć prawa jazdy pewnie… Stwarza zagrożenie. Ale to. Ie znaczy że pieszy ma wchodzić pod auto i mówić że miał pierwszeństwo. Rozejrzał by się. Zobaczył by niepewnego kierowcę i mu ustapil