A może coś o błędach

językowych?
Nie jestem pewna, czy wszystkie są prawdziwe…
KLIK

Macie swoje ulubione (tfu!) błędy? Ja uwielbiam wręcz “półtorej roku”! :joy:

Pisownia nazw geograficznych to osobny problem, rozne sa szkoly od zapisu pseudofonetycznego po ortodoksyjne uzywanie nazw oryginalnych😅
Mnie do rozpaczy doprowadza ubrac sweter zamiast ubrac sie w sweter lub zalozyc sweter.

1 polubienie

Ubrać sweter w koszulkę… :anguished:

1 polubienie

Właśnie się zastanawiam. Jak jest prawidłowo: Chajtać się czy hajtać się? :shushing_face:
Kto mi to zgrabnie wytłumaczy?

1 polubienie

Na moj rozun to oszczednosciowo przez samo h😊

1 polubienie

Ale zdaje sie jest robta co chceta

1 polubienie

Ponoć bardziej właściwą formą w sensie popełnienia małżeństwa jest przez “ch”.

2 polubienia

Znam ten link, dlatego zapytałem :boom:

1 polubienie

A ja lubię się cofać do tyłu.

1 polubienie

No to ja niniejszym zapodaje:
Tut…np ich tue dich lieben, ich tue essen etc albo jeszcze lepiej ich tu essen, ich tu kochen
Horror jezyka niemieckiego

Z tego co wiem jedno i drugie dobrze.

1 polubienie

Ludzie piszą tak jak mowią i potem to tak wygląda…
Do rozpaczy doprowadza mnie uzywanie slowa"bynajmniej".
Konczenie na om zamiast"ą"to kolejna tragedia…[np. z zimnom wodom] :face_with_raised_eyebrow:
No i"wziąść".To juz jest autentyczny ból zęba…

2 polubienia

Poszlem, wzielem też.

2 polubienia

Wiele lat temu gdy przyjaciel mial sklep piwno muzyczny,zachodziliśmy do niego na zaplecze :wink:
Kiedys gdy bylo zamkniete,zastalismy w drzwiach karteczke od jednego z miejscowych naturszczyków.
A tam:
“Poszłem na nieszpór.Wruce za godzine.” :upside_down_face:

2 polubienia

Informacja, która zapada w pamięć! :star_struck: Przypomniałam sobie jeszcze: zaczynanie wypowiedzi od słów “powiem tak:” Czy bez tego nikt by się nie zorientował?

1 polubienie

Teraz jest odwrotna tendencja - zamiast “om” pisze się “ą” (podobam sie mężczyzną - mówi dziewczyna)

2 polubienia

Tak,zgadza sie.Dotarło nawet na stare forum a nosiciel byl bardzo obrażony/na gdy zwrócono uwage…

Wypijmy za te błędy!

3 polubienia

Tak na marginesie…Sasiadka urodziła…I spodziewam sie piwnej ofensywy zza sciany.Ale co tam!W tej konkurencji akurat,radze sobie bez względu na wiek :smiley:

1 polubienie

Albi co trzecie slowo wstawka panie, albo prawda?

2 polubienia