A może tak quizik?

9/10

https://kultura.gazeta.pl/kultura/13,143499,13701,10-pytan-dla-omnibusow-na-komplet-punktow-moga-liczyc-tylko.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Quizy&fbclid=IwAR1AJ05XkZRotZAW5Nx4ebWoQVkw0Qt1Y_1nv1NEvL3hPSLndD9Zp2b0uzY

3 polubienia

Zgłaszając się jako pierwszy, uzyskałem 9/10.

Nie mam pojęcia jakim “cudem” pomyliłem wojnę w na przełomie XIV - XV??? :joy:
Wyłożyłem się na najłatwiejszem…

4 polubienia

9 na 10
Bulerbym to jakas czarna magia.
A kolego wojne stuletnia skladam na karb imprez urodzinowych🥀

4 polubienia

Rzeczywiście to anty cud… Ja pomyliłam średnią temperaturę! :sweat_smile:

2 polubienia

A, Bullerbyn to moja lektura i Juli też, dlatego pamiętałam! :joy:

2 polubienia

Też 9/10
Miejsce akcji filmów o Batmanie jest poza zasięgiem mojego umysłu.
“Dzieci z Bullerbyn”, to pierwsza książka jaką sama przeczytałam na przełomie przedszkola i szkoły (wakacje. Całe). Wydawała mi się wtedy bardzo długa (gruba) i fajna.

5 polubień

Batman mnie załatwił ale jak ktoś głupowatych filmów amerykańskich nie ogląda to tak właśnie jest.

3 polubienia

“Dzieci z Bullerbyn” przeczytałem pod koniec II klasy i zaraz potem “Fizię Pończoszankę” czyli słynną Pippi Langstrumpf. A później drugi raz, trzeci i następny…, obie prawie na pamięć znałem. Szkoda, że ich tu teraz nie mam przy sobie… Podobnie było z “O dwóch takich, co ukradli Księżyc”… Cytowałem to na wyrywki… :grinning:

Film z Batmanem obejrzałem tylko jeden i na tym poprzestałem, ale miasto zapamiętało mi się…

A jakoś tak “pykłem” bezmyślnie. :rofl:

2 polubienia

Fizie kojarze ale Bulerbyn? Ma to cos wspolnego z Muminkami!
Ania i ciag dalszy plus Mary Poppins w tancu z Kubusiem P.
To moje :rofl::wink::wink:

1 polubienie

Ten światowy hit dla dzieci i młodzieży w każdem wieku, w 1947 roku napisała Astrid Lindgren - Szwecja. Rekord tłumaczeń chyba po Biblii do dziś. Albo koło rekordu.

3 polubienia

Z rudymi warkoczykami.?
Jest.
Ale muszę?

Jak chcesz, ale ja polecam.

1 polubienie

8/10
wow! To ja nie wiedziałam, że aż tyle wiedziałam :star_struck: Ale Batman i Napoleon to i na czuja mi nie wyszli :confused: Powiem Wam, że jak człowiek lubi Sznuka to mu się intuicja chyba wyrabia…

5 polubień

A może by tak nie…

Badacze postanowili sprawdzić, jak reaguje organizm człowiek w trakcie biegania. Okazuje się, że 10 minut wysiłku o umiarkowanej intensywności pozytywnie wpływa na przepływ krwi w korze przedczołowej — odpowiedzialnej za nasz nastrój i kontrolę emocji. Dzięki niej potrafimy na wysokim poziomie utrzymać zdolności poznawcze.->
piszę, gdyby komuś płaty nie działały w mózgu

2 polubienia

hehe, dużo biegałem, bardzo dużo.

2 polubienia

Kochaniutka @elsie a może by jakiś historyczny, dawno nie było… :grinning:

3 polubienia

Kurcze, może by się przejść …nową kurtkę mam, to się ją przetestuje :thinking:

2 polubienia

Albo załóż dres i się przebiegnij. :+1:

2 polubienia

Aaa, muszę sprawdzić, na pewno coś się znajdzie!

1 polubienie